Bitcoin i Solana. To dwie najważniejsze kryptowaluty ostatnich tygodni. Oto dlaczego

Solidne wzmocnienie Bitcoina w ostatnich dniach to zdecydowanie temat numer jeden w branży. Wśród altcoinów króluje Solana, która cieszy się największym zainteresowaniem inwestorów. Co ciekawe, wyraźnie gorzej radzi sobie Ethereum, która jest znacznie mniej popularna wśród inwestorów.

Solana liderem wśród altcoinów

Fundusze kryptowalutowe zyskują już czwarty tydzień, a liderem wśród altcoinów jest Solana. Według najnowszego raportu CoinShares, opublikowanego w poniedziałek, fundusze kryptowalutowe odnotowały napływ netto już czwarty tydzień z rzędu. Łączna wartość tego napływu to 179 milionów USD. Bitcoin odpowiada oczywiście za największą część napływu, ale wśród altcoinów liderem jest Solana.

Raport przepływów funduszy CoinShares Digital Asset Fund wykazał, że w zeszłym tygodniu wpływy związane z Bitcoinem obejmowały 55,3 miliona USD, co stanowi około 84% wszystkich nowych inwestycji. Liczby te oznaczają, że łączny napływ produktów Bitcoin w bieżącym roku wyniósł 315 milionów dolarów.

Jak wypadła Solana? Ten altcoin również generuje duże zainteresowanie inwestorów. W zeszłym tygodniu wpływy z tej kryptowaluty wyniosły 15,5 miliona USD. Biorąc pod uwagę wynik od początku roku to już 74 milionów USD.

Zobacz też: Solana wchodzi na nowy poziom. Ten ruch może przynieść spore korzyści

Ethereum w gorszej formie

Dość zaskakujące może być to, w jakiej formie znajduje s Ethereum. Podczas gdy Bitcoin i Solana doświadczają napływu inwestycji, Ethereum doświadcza dokładnie odwrotnego trendu. CoinShares informuje, że Ethereum był jedynym dużym altcoinem, który w zeszłym tygodniu odnotował odpływ netto. Odpływ ten szacuje się na około 7,4 miliona dolarów. Spadek ten powoduje, że łączna wartość zarządzanych aktywów Ethereum wynosi na ten moment 6,7 miliarda dolarów.

Analitycy szacują, że rosnące znaczenie Solany sugeruje możliwą zmianę preferencji inwestorów wśród altcoinów. Odpływy Ethereum może oznaczać większą ostrożność inwestorów, prawdopodobnie związaną ze skalowalnością lub problemami związanymi z opłatami. Niewykluczone, że ETF na Ethereum może nieco odwrócić nastroje na rynku.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze