Solana wchodzi na nowy poziom. Ten ruch może przynieść spore korzyści

Fundacja Solana została partnerem ekosystemowym Dubai Multi Commodities Centre (DMCC), jednej z wolnych stref ekonomicznych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zgodnie z oficjalnymi komunikatami, współpraca umożliwi zaoferowanie wsparcia technicznego i rozwoju biznesowego społeczności kryptograficznej DMCC w Dubaju.

Solana dołącza do wolnej strefy ekonomicznej w Dubaju

Fundacja Solana właśnie została partnerem ekosystemowym Dubai Multi Commodities Center. DMCC to jedna z wolnych stref ekonomicznych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak można przeczytać w komunikacie z 15 października, Solana ma zapewniać wsparcie techniczne i rozwój biznesowy pozostałym członkom DMCC Crypto Center. Firma ma także prowadzić webinaria i kursy edukacyjne na różne tematy związane z Web3. Ponadto firma ma poszerzać działający już w DMCC program grantowy.

Centrum kryptograficzne DMCC obsługuje szybko rosnącą społeczność kryptograficzną i jest największym ekosystemem firm zajmujących się kryptowalutami i blockchain w regionie. Na liście partnerów DMCC znajduje się także giełda kryptowalut Bybit, animator rynku aktywów cyfrowych DWF Labs, inkubator Web3 TDeFi, fundusz venture capital Brinc oraz kilka innych podmiotów. Łączna liczba członków centrum, bez podziału na branżę, liczy 23 000 firm.

Zobacz też: Solana wszystkich zaskakuje. Co jest przyczyną takiego obrotu spraw?

Korzyści z dołączenia do DMCC

Według Ahmeda Bin Sulayema dyrektora generalnego centrum, Solana może liczyć na kilka przywilejów, które przysługują członkom DMCC. Jak przekazał w komunikacie: Zapewnimy bezpłatną konfigurację i licencjonowanie biznesowe dla projektów ekosystemu Solana. Jednocześnie nasi członkowie będą mieli dostęp do światowej klasy platformy blockchain i zespołów inżynieryjnych Solana, które mogą wynieść ich biznes na nowy poziom.

DMCC obok Global Market i Dubai Silicon Oasis Authority jest jedną z trzech głównych wolnych stref ekonomicznych utworzonych w ZEA. Ich celem jest poprawa klimatu inwestycyjnego w regionie. Do tego trio wkrótce dołączy Ras Al Khaimah Digital Assets Oasis, zaprezentowana podczas Blockchain Life 2023.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze