Tether zaskakuje. Poważna zmiana jeszcze przed końcem roku

Paolo Ardoino, dyrektor ds. technologii w Tether, został awansowany na stanowisko dyrektora generalnego. Nieoczekiwana zmiana na najwyższym szczeblu ma dojść do skutku jeszcze przed końcem 2023 roku. Co z dotychczasowym CEO i jakie plany zapowiada nowy szef?

Tether będzie miał nowego CEO do końca roku

Dotychczasowy dyrektor ds. technologii Tether Paolo Ardoino został awansowany na stanowisko dyrektora generalnego. Paolo Ardoino ma objąć to stanowisko jeszcze w grudniu 2023 r. Ardoino, pomimo awansu, będzie nadal pełnić funkcję dyrektora ds. technologii w Bitfinex oraz dyrektora ds. strategii w firmie Holepunch. Jednocześnie Tether poinformował, że dotychczasowy CEO Jean-Louisa van der Velde przejdzie na stanowisko doradcy, zachowując jednocześnie stanowisko dyrektora generalnego Bitfinex.

Paolo Adoino komentując tę decyzję nie krył radości: To naprawdę zaszczyt móc objąć funkcję dyrektora generalnego w Tether. Jestem podekscytowany możliwością kierowania zespołem, który wciąć dąży do wprowadzania innowacji i zapewniania stabilności w świecie kryptowalut. Razem z naszą społecznością możemy zbudować przyszłość, która zniesie bariery dla naszych wolności.

Zobacz też: Tether ostatni raz miał takie statystyki w marcu. Co to może oznaczać?

Co wiemy o nowym CEO?

Paolo Ardoino rozpoczął swoją przygodę z Bitfinex w 2014 roku. Trzy lata później objął stanowisko dyrektora ds. technologii w Tether. Podczas swojej kadencji Ardoino był uznawany za współodpowiedzialnego za strategię rozwoju czołowego stablecoina, obecność USDT na rynku i kapitalizację rynkową, a także rozwój działalności Tether. Skąd decyzja o powierzeniu mu obowiązków CEO? Firma uzasadnia, że ​​ostatnia zmiana została skrupulatnie zaplanowana i jest elementem jej długoterminowej strategii.

Nie wiemy na ten moment jakie konkretnie są plany i cele nowego CEO. Jednak portal „CryptoPotato” przypomniał swój wywiad z Ardoino z zeszłego roku, w którym zapewniał, że firma nie ma żadnych planów wejścia na giełdę.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze