Bitcoin w ostatnich dniach dał zarobić. Zainteresowanie BTC wyraźnie rośnie. Co dalej?

Firma analityczna Glassnode podsumowała ostatnie dni, które upłynęły pod znakiem eksplozji Bitcoina. W poniedziałek Bitcoin wystrzelił do nowego rocznego maksimum i przyniósł zyski zdecydowanej większości portfeli inwestorów. Zgodnie z raportem, w tym tygodniu aż 4,7 miliona posiadaczy BTC odnotowało zysk, a przeciętny inwestor krótkoterminowy zwiększył obecnie swoje zasoby o 20%.

Bitcoin rośnie. Kto się może cieszyć?

Według najnowszego raportu platformy analitycznej Glassnode, eksplozja Bitcoina do nowego rocznego maksimum przyniosła zyski zdecydowanej większości inwestorów. Platforma podała, że ​​po rajdzie, który rozpoczął się w poniedziałek, 4,7 miliona posiadaczy BTC zmieniło odnotowało zyski. Przeciętny inwestor krótkoterminowy zyskał około 20%. Jak oceniła platforma, rynek eksplodował, a zainteresowanie opcjami kupna odnotowało 80% wzrost (o 4,3 miliarda USD). Analitycy prognozują, że wysokie zainteresowanie opcjami kupna wskazuje na bycze nastroje na rynku.

Glassonde ocenia, że obserwowana sytuacja to wyniku chaosu na rynku instrumentów pochodnych. Platforma zauważa, że wzrostowi wartości aktywów towarzyszyła seria krótkich likwidacji, w wyniku których 23 października usunięto otwarte odsetki o wartości 35 000 BTC z rynku kontraktów wieczystych, Podobne likwidacje 25 000 BTC odnotowano 17 października.

Zobacz też: Bitcoin jest na fali wznoszącej, ale długoterminowi HODLerzy pozostają bierni. Na co jeszcze czekają?

Co dalej?

Bitcoin wyraźnie ożywił rynek, ale już trwają dyskusje, jakie mogą być scenariusze rozwoju sytuacji. Spora grupa użytkowników i analityków ocenia oczywiście, że będzie jeszcze lepiej. Ta grupa swoje nadzieje wiąże z zaplanowanym na pierwszą połowę 2024 r. halvingiem Bitcoina. Takiej tezy broni między innymi Morgan Stanley czy bank Standard Chartered. Z drugiej strony część analityków ostrzega, że halving niczego nie gwarantuje i nie należy uznawać za pewnik tego, że spowoduje istotny wzrost Bitcoina.

Druga rzecz, której wyczekuje spora część inwestorów, to pozytywna decyzja SEC w sprawie Bitcoin ETF. Kilka dużych firm, takich jak  Grayscale Investments, ARK Investment, BlackRock i Fidelity, złożyło do SEC wnioski o Bitcoin ETF. Według różnych prognoz ostateczna decyzja w tej sprawie może pojawić się w styczniu 2024 r. Niektórzy analitycy oceniają, że Ci, którzy pomimo ostatnich wzrostów kursu Bitcoina wstrzymują się ze sprzedażą, czekają właśnie na pozytywną decyzję dotyzącą BTC ETF.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze