Rząd Gruzji wykorzysta technologie Blockchain

Dotychczas wykorzystanie Blockchaina przez rządy nie zdarzało się często. Gruzja ma zamiar zapoczątkować ten trend a technologię wykorzysta dla dobra obywateli.

Gruzińska Minister Sprawiedliwości Tea Tsulukiani zdradziła niedawno, że krajowe służby są w posiadaniu narzędzi, które pozwolą już wkrótce wprowadzić technologię Blockchain do ważnych działań państwa. W ten sposób miałyby być chronione dane dotyczące nieruchomości milionów Gruzinów.

Gruzja jest gotowa na dołączenie do systemu a w 2017 roku nastąpi pierwszy krok w tą stronę. Na początek trafią tam dokumenty, takie jak wyciągi dotyczące nieruchomości. Zapewni to obywatelom szczegółowe informacje. Będziemy jednym z pierwszych krajów w regionie i Europie Zachodniej, które skorzystają z tej technologii.

powiedziała gruzińska minister na łamach tygodnika Caucasus Business Week.

Jeśli wprowadzenie milionów dokumentów na platformę Blockchain ida się i okaże się bezpieczne dla użytkowników, będzie to pierwszy przypadek zastosowania tej technologii w zarządzaniu danymi dotyczącymi nieruchomości przez państwo. Za projektem ma stać grupa BitFury, która podpisała umowę z rządem w kwietniu zeszłego roku. Póki co nie pojawiły się żadne techniczne szczegóły dotyczące gruzińskiego Blockchaina. BitFury to międzynarodowa grupa ekspertów która zajmuje się innowacjami w dziedzinie kryptowalut i ich obrotu. Spółka posiada biura w Londynie, Amsterdamie, USA i Hong Kongu a także centra operacyjne w Gruzji i na Islandii.

Źródło:cointelegraph.com

Komentarze