Kolorado: Kryptowaluty wyłączone spod prawa…

1 312
W stanie Kolorado, Stany Zjednoczone, podpisano ustawę wyłączającą kryptowaluty spod prawa dotyczącego tradycyjnych papierów wartościowych. Dzięki temu, przedsiębiorcy i ekosystem blockchainowy mogą rozwijać się bez przeszkód.Kryptowlauty w Kolorado

W ubiegłym tygodniu, 6 marca w kolejnym stanie USA podjęto rękawice uregulowania rynku cyfrowych monet. Udało się. Podpisano ustawę p.t. “Colorado Digital Token Act”, która ma na celu wyłączyć kryptowaluty, cyfrowe tokeny (“Digital Token”) spod prawa dotyczącego papierów wartościowych.Gubernator stanu Kolorado, Jared Polis wraz z wieloma kluczowymi legislatorami i Ministrem Sprawiedliwości podpisali ustawę we wtorek. Jared krótko podsumował:

Blockchain zapewnia nam sposób zabezpieczenia naszych danych bez polegania na wielkich firmach czy władzy.Colorado Digital Token Act

W ustawie napisano, że kryptowaluty uwzględniono jako “Consumptive Purpose”. Oznacza to, że są przeznaczone do celów konsumpcyjnych. Oznacza to pokrótce “zapewnienie bądź otrzymywanie dóbr, usług czy treści, włączając w to dostęp do dóbr, usług czy treści”.

W deklaracji, pierwszej części wyżej wymienionej ustawy, znajdziemy m.in. powody podpisania dokumentu i perspektywy na przyszłość:

Kryptoekonomiczne systemy, które są protokołami zarządzającymi produkcją, dystrybucją i konsumpcją dóbr czy usług w zdecentralizowanej cyfrowej ekonomii mogą być ważną częścią technologii blockchain.

Technologia Blockchain ma potencjał stworzyć nową formę zdecentralizowanych “Web 3.0” platform i aplikacji, które mają pewne plusy nad obecnymi scentralizowanymi internetowymi platformami i aplikacjami.

Colorado staje się hubem dla firm i przedsiębiorców, którzy starają się wykorzystać kryptoekonomiczne systemy do zasilenia modeli biznesowych opartych na technologii blockchain.Warto wspomnieć o projekcie Colorado Blockchain, który zrzesza entuzjastów cyfrowych tokenów, organizuje konferencje i masę spotkań.

Jakie są Wasze odczucia wobec regulacji kryptowalut w Stanach Zjednoczonych? Zapraszamy do komentowania.

Komentarze