Posiadacze longów na BTC z nadzieją na jeszcze jeden rajd do 30 000 $ przed spadkiem

Posiadacze longów na BTC z nadzieją na jeszcze jeden rajd do 30 000 $ przed spadkiem

Zmienność na BTC spada

Zmienność rynku Bitcoina wysycha. Handel w trendzie bocznym skutecznie chłodzi bycze prognozy cen BTC w najbliższym czasie.

Kurs Bitcoina w ostatnich dniach dryfował w dół, a jednak niesamowicie spokojne warunki sprawiły, że likwidacje pozycji długich spowodowały straty wielu byków. 22 marca zostały zlikwidowane pozycje o wartości 120 mln $. W trendzie bocznym już tylko 5 mln $.

Bitcoin w „slow chop” do poniedziałku

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują w chwili pisania tego tekstu kurs BTC wynosi 27 300 USD.

Slow chop oznacza tutaj powolne siekanie kursu.

Po odbiciu się od poziomu 28 000 USD dzień wcześniej, handel w weekend jak na razie oferuje niewiele ze względu na swoją słabą zmienność. Inwestorzy mają spokojną przerwę przed wznowieniem rynków TradFi w poniedziałek.

„Jak dotąd wygląda to na powolny ruch wokół ceny zamknięcia CME”, napisał Daan Crypto Trades w części komentarza na Twitterze.

„Nie spodziewam się, że zbyt wiele wydarzy się z BTC w weekend po zmienności z zeszłego tygodnia.”

Daan Crypto Trades odniósł się do ceny zamknięcia rynków kontraktów terminowych Bitcoin CME Group, poziomu, który może stać się znaczący w przypadku pojawienia się zmienności w górę lub w dół przed rozpoczęciem nowego tygodnia.

Miałoby to wpływ na powstanie „luki” w cenach otwarcia i zamknięcia rynku kontraktów terminowych, tworząc potencjalny cel dla spot BTC.

Dodatkowy post nakreślił obszary płynności księgi zamówień, które mogą również działać jako poziomy wsparcia i oporu.

Inny trader, Crypto Tony, przeciwnie, miał nadzieję, że byki będą w stanie zebrać siły do ataku na 30 000 $ przed głębszą korektą.

„Jeszcze jeden wzrost przy spadającym wolumenie do 30 000 $ proszę” – napisał na Twitterze obok wykresu projekcji.

„Spodziewam się solidnego odrzucenia z tego obszaru. Biorąc pod uwagę to wszystko, co się dzieje, przejście przez ten jeden test wydaje się bardzo mało prawdopodobne”.

Przeczytaj także : USA będą największym przegranym operacji Chokepoint 2.0, mówią zwolennicy kryptowalut

Likwidacje zanikają

Tymczasem dane dotyczące likwidacji pokazały zakres redukcji zmienności w krótkich przedziałach czasowych, z krótkimi i długimi likwidacjami z 25 marca o łącznej wartości poniżej 5 mln USD.

Z kolei 22 marca na Bitcoinie zostały zlikwidował pozycje o wartości ponad 120 milionów dolarów, według statystyk Coinglass.

Analizując nastroje traderów, użytkownik Twittera Decentrader przyjrzał się stosunkowi długich pozycji do krótkich. Pozycje długie ciągle rosną a cena spot spada.

Może Cię zainteresuje :

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze