Bitcoin konsoliduje się w okolicach 28 000 USD – rynek skupiony na Fed  

Bitcoin konsoliduje się w okolicach 28 000 USD – rynek skupiony na Fed  

Czekamy na ruch Fed

We wtorek globalne rynki finansowe powróciły do wzrostów. Wysiłki rządów w całej Europie i Stanach Zjednoczonych mające na celu ustabilizowanie systemu bankowego pomogły uspokoić obawy inwestorów.

W dniu dzisiejszym inwestorzy skupiają się na spodziewanym komunikacie Rezerwy Federalnej odnośnie stóp procentowych w USA.

Główne indeksy giełdowe przedłużyły swoją dobrą passę do dwóch dni, a S&P, Dow i Nasdaq utrzymały impet od poniedziałku i zakończyły wtorek na plusie odpowiednio 1,34%, 0,94% i 1,65%.

Dane dostarczone przez TradingView pokazują, że byki na Bitcoinie nadal broniły wsparcia na poziomie 28 000 USD i w pewnym momencie próbowały podnieść jego cenę, ale napotkały silny opór na poziomie 28 600 USD, co spowodowało spadek ceny do 28 200 USD.

Starszy analityk techniczny, Jim Wyckoff z Kitco, powiedział, że:

„Kwietniowe kontrakty terminowe na Bitcoiny były stabilne na początku handlu w USA po osiągnięciu szczytu w poniedziałek”.

„Byki mają solidną krótkoterminową przewagę techniczną w obliczu raczkującego trendu wzrostowego cen na dziennym wykresie słupkowym” i zasugerował, że „w najbliższym czasie prawdopodobne są dalsze wzrosty”.

Przeczytaj także : Bitcoin w poniedziałek przebija 28 500 $ i osiąga najwyższy poziom dominacji 46,5 % od wielu miesięcy

Inwestorzy detaliczni pomagają napędzać rajd Bitcoina

Zgodnie z najnowszym raportem Bitfinex Alpha:

„Ostatni wzrost ceny BTC ponad długoterminowy szczyt jest obiecującym znakiem dla rynku kryptowalut. Przepływ zamówień i dane on-chain wskazują, że ten wzrost ceny poza górny zakres można przypisać zakupom spotowym zarówno przez większych, jak i mniejszych inwestorów i traderów.

Dowody na to, że nastąpił napływ mniejszych inwestorów, można znaleźć, patrząc na liczbę nowych portfeli z niezerowymi saldami w sieci Bitcoina. Prawie milion takich portfeli pojawiło się online w mniej niż miesiąc, aby doprowadzić ten wskaźnik do nowy rekord wszechczasów 44,778 mln w marcu.

„Odzyskanie tych wskaźników jest pozytywnym wskaźnikiem rosnącej adopcji sieci” – napisałe Bitfinex w raporcie.

„Należy jednak zauważyć, że wejście nowych uczestników rynku i kupowanie spot są zazwyczaj związane z wczesnymi etapami rynku byka lub późniejszymi etapami rynku niedźwiedzia. Dlatego rozsądnie jest poczekać na potwierdzenie, że wybicie z 273-dniowego przedziału zostanie utrzymane, zanim zaangażujemy się w rynkowe zakupy BTC.”

Raport Bitfinex podkreślił, że to głównie duzi inwestorzy gromadzili Bitcoiny na poziomie „poniżej 18 000 USD”, ale 50-procentowy wzrost ceny przyciągnął nową grupę kupujących, co „dobrze wróży długoterminowej kondycji rynku BTC”.

Ogólnie rzecz biorąc, analitycy Bitfinex uważają, że najgorsza krypto zima należy już do przeszłości, a to, jak potoczą się sprawy, będzie prawdopodobnie zależeć od rozwoju sytuacji w Rezerwie Federalnej i tego, co postanowi zrobić w odniesieniu do stóp procentowych.

„Mimo że niepewność makroekonomiczna nadal przyćmiewa wszelkie pozytywne nastroje, nawet jeśli chodzi o ceny kryptowalut, główna inflacja rok do roku jest umiarkowana, a Rezerwa Federalna zmierza w kierunku wstrzymania podwyżek stóp procentowych we właściwym czasie, jest to z pewnością wskazówka, że jesteśmy na dobrej drodze do stabilizacji, jakkolwiek wyboistej” – podsumowali analitycy.

Rajd altcoinów – konsolidacja BTC

Częstym widokiem po tym, jak Bitcoin przechodzi znaczne wzrosty, a następnie wchodzi w konsolidację, jest rajd na rynku altcoinów – często określany jako „sezon altcoinów” – który daje wysokiej jakości projektom szansę dogonienia wydajności największej kryptowaluty.

Wydaje się, że XRP prowadzi rajd altcoinów walutowych, odnotowując we wtorek wzrost o 25,29%, ponieważ inwestorzy ustawiają się przed możliwym zwycięstwem Ripple w toczącej się sprawie sądowej z Komisją Giełd Papierów Wartościowych (SEC). Posiadacze XRP stali się bardziej optymistyczni co do perspektyw Ripple po tym, jak sędzia w tej sprawie zadał SEC cios, usuwając głównego świadka, który miał zeznawać na temat postrzegania rozsądnego nabywcy XRP.

Inne znaczące zyski osiągnięte we wtorek to 22,38% wzrost na Joe (JOE), 15,1% wzrost na BrainTrust (BTRST) i 13,65% wzrost na MAGIC (MAGIC).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,18 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 46,1%.

Może Cię zainteresuje :

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze