Bitcoin przebija 28 500 $ i osiąga najwyższy poziom dominacji 46,5 %

Bitcoin w poniedziałek przebija 28 500 $ i osiąga najwyższy poziom dominacji 46,5 % od wielu miesięcy

Bitcoin nadal zyskuje przychylność inwestorów wśród rozprzestrzeniającej się globalnej zarazy bankowej. Największa kryptowaluta osiągnęła najwyższą cenę od ponad dziewięciu miesięcy w poniedziałek. Nastąpiło to po tym, jak szwajcarskie władze ogłosiły, że gigant bankowy UBS wykupił swojego znajdującego się w trudnej sytuacji konkurenta, Credit Suisse, za 3 miliardy dolarów.

Tymczasem amerykańskie akcje wzrosły na początku tygodnia, a inwestorzy skupiają teraz uwagę na Rezerwie Federalnej, która ma ogłosić, czy będzie nadal podnosić stopy procentowe na środowym posiedzeniu politycznym. Na zamknięciu rynków S&P, Dow i Nasdaq zakończyły sesję na plusie, odpowiednio 0,89%, 1,2% i 0,39%.

Rekord 2023

Dane dostarczone przez TradingView pokazują, że byki na Bitcoinie osiągnęły szczyt w 2023 roku wynoszący 28 527 USD we wczesnych godzinach handlu w poniedziałek, po czym cofnęły się do nowo ustalonego poziomu wsparcia na poziomie 28 000 USD. Teraz starają się zebrać siły, zanim spróbują podnieść kurs powyżej 28 500 $.

Według starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa:

„Inwestorzy na kontraktach futures na BTC wydają się przekonani, że cena BTC będzie się nadal poprawiać, ponieważ ceny kontraktów kwietniowych osiągnęły kolejny rekordowy poziom w poniedziałek na początku handlu w USA”.

„Byki mają solidną krótkoterminową przewagę techniczną w obliczu raczkującego trendu wzrostowego cen na dziennym wykresie słupkowym”, powiedział Wyckoff, dodając:

Prawdopodobny jest większy wzrost w krótkim okresie”.

Marcus Sotiriou, analityk rynku w brokerze aktywów cyfrowych GlobalBlock, również odnotował wyniki kontraktów futures na Bitcoin w notatce udostępnionej Kitco Crypto, co jest sygnałem, że zainteresowanie spekulacyjne rośnie.

„Otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na Bitcoiny osiągnęło roczny szczyt, pokazując, jak duże jest obecnie zainteresowanie spekulacyjne na rynku handlu aktywami cyfrowymi” – powiedział Sotiriou.

„Dane CoinGlass mówią nam, że wartość nominalna otwartych pozycji osiągnęła 12 miliardów dolarów – 7% wzrost w skali miesiąca”.

To „pokazuje nam, że na rynku są teraz ogromnie spekulacje, więc możemy zobaczyć duży ruch w obu kierunkach” – dodał Sotiriou.

„Ze względu na to, że stopa finansowania większości monet zmienia kolor na zielony, spodziewam się wkrótce koloru na rynku, ponieważ dodatnia stopa finansowania wskazuje, że pozycjonowanie na rynku kontraktów terminowych to głównie agresywne pozycje długie – gdy istnieje wysokie otwarte zainteresowanie z agresywnymi pozycjami długimi, zazwyczaj oznacza to, że zbyt lewarowane pozycje długie muszą zostać zlikwidowane”.

Przeczytaj także : Tajwan ustanawia oficjalnego regulatora rynku kryptograficznego

BTC ma solidne wsparcie w okolicach 26 800 USD

Według analityków z Eight Global, wzrost Bitcoina do przedziału od 28 000 do 32 000 USD jest znaczący ze względu na fakt, że zakres ten „był ostatnim zakresem, zanim cena zjechała windą do piwnicy w czerwcu 2022 roku”.

Idąc dalej, topowe kryptowaluty prawdopodobnie napotkają silny opór „przebicie się przez obszar EQ 29,8-30 000 $, a ostatecznie 32 000 $, prawdopodobnie zajmie trochę czasu i powinno dać wiele okazji handlowych w niższych ramach czasowych”, twierdzą analitycy .

„Z negatywnymi rozbieżnościami już rozwijającymi się w przedziale czasowym 4H i oczekiwaną zmiennością wokół FOMC za każdym razem, możemy spodziewać się cofnięcia na początku tego tygodnia” – ostrzegają.

Pracownicy firmy dodali, że z perspektywy analizy czysto technicznej „najbliższe potwierdzone wsparcie to około 26,8 tys. USD, a powyżej opór około 28 tys. USD, ale wszyscy wiemy, że wsparcie i opór często niewiele znaczą, gdy rynek porusza się w oparciu o FOMO i fud ”.

Wycofanie na rynku altcoinów

Podczas gdy Bitcoin radził sobie zaskakująco dobrze w obliczu wielu globalnych przeciwności, rynek altcoinów poniósł w poniedziałek straty, a większość walut cyfrowych z pierwszej 200 miała kolor czerwony.

Sotiriou szybko zauważył, że jest to znak, że traderzy czerpią zyski z niedawnego rajdu altcoinów, w którym liczba tokenów osiągnęła najwyższe poziomy od lat.

„Podczas gdy główne altcoiny radzą sobie dobrze, wydaje się, że inwestorzy czerpią teraz zyski z ich ostatnich maksimów” – powiedział Sotiriou.

„Prawdopodobnie rynek szuka teraz kolejnego altcoina, który mógłby wzrosnąć, a uwaga przesuwa się teraz z Bitcoina w kierunku altcoinów”.

Godne uwagi wyjątki od spadków dostrzegamy na Core (CORE), Nervos Network (CKB) i Syscoin (SYS), którym udało się odnotować zyski odpowiednio 20,53%, 15,58% i 12,87% w handlu w poniedziałek.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,16 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 46,5%.

Może Cię zainteresuje :

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze