Portfel Samsunga wspiera Bitcoina! | Samsung Blockchain Keystore

2 801
Smartfona ma zapewne każdy z Was, dlatego pragniemy Wam przypomnieć o kryptowalutowym portfelu giganta z tejże branży, i to nie z byle powodu.

Portfel Samsunga wspiera Bitcoina

Na temat portfela kryptowalut bezpośrednio zaimplementowanego w urządzenia Galaxy mówiło się bodaj sporo, na początku roku. Samsung jednak ukrócił spekulacje i potwierdził wprowadzenie takiego rozwiązania do swoich najnowszych, flagowych smartfonów w marcu. Tym, co nas skłoniło do powrotu do tematu kryptowalutowego portfela Samsunga to pojawienie się cyfrowego złota w usłudze.

Bitcoin jest nareszcie w pełni wspierany przez usługę Samsung Blockchain Keystore wraz z innymi cyfrowymi walutami. Co więcej, deweloperzy otrzymali narzędzia, które umożliwiają im włączenie takiego bitcoinowego wsparcia w swoich aplikacjach.

Samsung Blockchain Keystore

Dla przypomnienia: Samsung Blockchain Keystore to usługa, platforma, zwana też po prostu portfelem kryptowalut. Nie jest to jednak taki zwykły portfel, można by powiedzieć, że jest to swojego rodzaju portfel sprzętowy (ang. hardware wallet). Zaimplementowany bezpośrednio w urządzenie.

Blockchainowa usługa Samsunga pozwala wykonywać typowe czynności dla użytkownika walut cyfrowych, czyli: tworzyć, przechowywać i zarządzać swoimi kluczami prywatnymi. Możliwy jest również backup takiego klucza, włączając w to możliwość zaimportowania klucza już wcześniej, w innym miejscu wygenerowanego.

Co najciekawsze, usługa Samsung Blockchain Keystore działa, jak odcisk palca. Oznacza to, że nie jesteśmy zmuszeni dbać o klucze prywatne w każdej aplikacji z osobna, wystarczy tylko nasz podpis, zgoda-kliknięcie.

Samsung pisze:

Samsung Blockchain Keystore to wyizolowane w obrębie Samsung Knox TrustZone i chronione przez system bezpieczeństwa Trusted Execution Environment (TEE) oprogramowanie. Zapewnia to pełną ochronę nad kluczami prywatnymi i informacjami zawartymi w Samsung Blockchain Keystore, które nigdy nie są zapisywane przez Samsunga, ani zewnętrzną chmurę. Nie są też widoczne przez system operacyjny urządzenia Android.

Owa usługa, portfel Samsunga jest obecnie dostępny, wyłącznie na najnowszych urządzeniach firmy. Galaxy S10e, S10, S10+, S10 5G, Note10 i Note10+.

Platformy Blockchain, kryptowaluty, jakie obsługuje zaś portfel Samsunga to: Bitcoin, Ethereum (w tym tokeny ERC) i Klaytn.

Samsung Blockchain Keystore jest jedynie dostępny w krajach: Kanada, Niemcy, Południowa Korea, Hiszpania, Szwajcaria, USA i Wielka Brytania.

Czy mamy jakichś konkurentów Samsunga? A jakże. Apple w czerwcu wydał “CryptoKit”, nowy zestaw narzędzi do obsługi funkcji kryptograficznych dla programistów. LG również ma coś w zanadrzu, w zeszłym miesiącu zarejestrowali znak towarowy ThinkQ wallet dla kryptowalut.

Jak Wam się podoba portfel kryptowalut od Samsunga? Jeśli macie z nim jakieś doświadczenia, koniecznie o tym napiszcie w komentarzach poniżej, zapraszamy!

Komentarze