Pionierska umowa w świecie krypto. Giełda Kraken otwiera się na sport

Kryptowaluty wchodzą w jeden z najpopularniejszych sportów motorowych na świecie. Giełda Kraken nawiązała właśnie partnerstwo z zespołem Formuły 1, Williams Racing. Cel tej współpracy to szeroko pojęta promocja globalnej adopcji krypto.

Kraken wchodzi w Formułę 1

Obydwie organizacje podzielają wizję przyszłości finansów. W wyniku tej współpracy Kraken stanie się pierwszym w historii „Oficjalnym Partnerem Krypto i Web3” zespołu Williams Racing. Logo giełdy będzie widoczne na bolidzie FW45 podczas Grand Prix Australii.

Partnerstwo ma na celu zwiększenie globalnej świadomości na temat kryptowalut oraz technologii Web3. Przy okazji planowane są wspólnie organizowane aktywizacje dla fanów. W ramach współpracy zostaną stworzone też unikalne cyfrowe aktywa kolekcjonerskie. Posiadacze wybranych NFT na platformie KrakenNFT będą mieli możliwość prezentowania ich na bolidzie Williams Racing.

Dyrektor komercyjny Williams Racing, James Bower, nie krył swojego entuzjazmu. – Kraken i Williams Racing pokazują, co jest możliwe, gdy łączysz wizję z doskonałością, przełomową wydajność i innowacje. Obie to kultowe marki, które przetrwały próbę czasu. To partnerstwo pozwoli nam zaangażować się w globalne społeczności zarówno Krakena, jak i Williamsa oraz pokazać wpływ i potencjał krypto i Web3 – powiedział Mayur Gupta, Dyrektor Marketingu giełdy.

Zobacz także: Co różni wieloryby Bitcoin i Ethereum? Zachowują się zupełnie inaczej

Europejski rynek krypto stoi otworem?

Kraken uznaje się za wiarygodną platformę do handlu BTC, ETH i innymi aktywami cyfrowymi. Obsługuje ponad 10 milionów użytkowników na całym świecie. Dzięki współpracy z Williams Racing, znanym zespołem Formuły 1, chce promować globalną wolność finansową.

Warto dodać, że Kraken niedawno zdobył licencję wirtualnego dostawcy usług aktywów w Hiszpanii i zdecydował się nabyć holenderskiego brokera Coin Meester BV (BCM). Ten ruch pokazuje rosnące zaangażowanie w rozwój na rynku europejskim. BCM, założony w 2017 roku, oferuje takie usługi jak handel kryptowalutami.

Należy również wspomnieć, że Kraken uzyskał licencję instytucji pieniężnej w Unii Europejskiej oraz rejestrację VASP w Banku Hiszpanii. Te zatwierdzenia regulacyjne umożliwią Krakenowi rozszerzenie działalności w Europie.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze