Co różni wieloryby Bitcoin i Ethereum? Zachowują się zupełnie inaczej

Rynek kryptowalut jest pełen niespodzianek. Najnowsza analiza Glassnode dostarcza nam interesujących informacji na temat zachowania „wielorybów” – największych inwestorów w kryptowaluty. Z danych wynika, że posiadacze dużych ilości Ethereum, którzy mają w swoim portfelu co najmniej 1,000 ETH (o wartości około $1.5 miliona), aktywnie sprzedają swoje aktywa. Co innego Ci trzymający Bitcoin.

Wieloryby inwestujące w Bitcoin są inne

Trend ten trwa od 2020 roku, a łączna wartość sprzedanych aktywów wynosi już $20 milionów ETH. W tym samym czasie wieloryby Bitcoin, posiadające 1,000 lub więcej BTC (o wartości około $26.9 miliona), zachowują się inaczej. Większość z nich nie sprzedaje swoich aktywów, chociaż w międzyczasie zanotowano kilka gwałtownych spadków wartości.

Różnice w zachowaniu wielorybów obu kryptowalut nie umknęły uwadze społeczności. Wielu ekspertów i komentatorów podjęło dyskusję na ten temat w mediach społecznościowych.

Steven Lubka, przedstawiciel firmy Swan, zauważył interesujący trend. Według niego, wielu bogatych inwestorów przenosi swoje środki z Ethereum do Bitcoina. Głównym powodem tej decyzji są obawy prawne.

„Ethereum doświadcza presji ze strony regulatorów, podczas gdy Bitcoin pozostaje poza ich zasięgiem,” komentuje Lubka. Z kolei Jesse Shrader, założyciel firmy Amboss, podkreśla zalety Bitcoin. W jego opinii, jest prosty i przejrzysty, podczas gdy Ethereum, mimo swojego potencjału, może stracić na znaczeniu z powodu skomplikowanych zmian w protokole.

Zobacz także: Solana zapłaci Ci 400 000 dolarów. Wystarczy, że znajdziesz jedną rzecz

Staking w Ethereum a dane Glassnode

Jednak analiza Glassnode może nie być kompletna. Kunal Goel, analityk z Messari, zwraca uwagę na jeden ważny aspekt – staking w Ethereum. Wielu użytkowników Ethereum blokuje swoje środki w specjalnych kontraktach, co może być błędnie interpretowane jako sprzedaż.

André Dragosch, ekspert z Deutsche Digital Assets, podkreśla, że Glassnode nie uwzględnia ETH zablokowanego właśnie w taki sposób. Według niego, udział ETH w posiadaniu przez 1% największych adresów w rzeczywistości się nie zmniejszył.

Choć na pierwszy rzut oka dane Glassnode mogą sugerować pewne trendy, sytuacja jest bardziej skomplikowana niż się wydaje. Wieloryby Bitcoin i Ethereum, mimo różnic w strategiach, w dłuższej perspektywie wydają się być optymistycznie nastawione do obu kryptowalut.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze