PayPal | 500 mln USD na zakup startupu zajmującego się usługami przechowywania kryptowalut?

3 497

Według kilku doniesień, PayPal chce pójść o krok dalej w zakresie oferowania usług opartych o kryptowaluty i zakupić (za 500 milionów dolarów) startup specjalizujący się w przechowywaniu kryptowalut.

PayPal może prowadzić rozmowy o zakupie startupu kryptowalutowego skoncentrowanego na zapewnieniu rozwiązań zabezpieczających do przechowywania kryptowalut.

Według różnych doniesień, PayPal jest zainteresowany przejęciem Curv, a rozmowy między zespołami obu firm są tajemnicą poliszynela na globalnej scenie technologicznej – choć być może nie jest już tajemnicą, biorąc pod uwagę, jak szybko weiść rozprzestrzenia się pomimo, zdawałoby się, ostrożnego stanowiska obydwu firm.

Niektóre źródła donoszą, że transakcja miałaby opiewać na kwotę około 500 milionów dolarów. Kwota ta przekroczyłaby oczekiwania zespołu deweloperskiego Curv, który miał nadzieję zgarnąć od 200 do 300 milionów dolarów ze sprzedaży firmy.

Co to jest Curv?

Curv opracował technologię szyfrowania opartą na obliczeniach wielostronnych, która zabezpiecza zasoby cyfrowe i umożliwia bezpieczny transfer Store oraz zarządzanie dowolnymi zasobami cyfrowymi w dowolnym łańcuchu bloków. Jego platforma umożliwia Portfelowi generowanie kluczy prywatnych w różnych punktach jednocześnie, dystrybuując je między chmurą a klientem, eliminując jednocześnie możliwość wystąpienia pojedynczych punktów awarii.

Biorąc pod uwagę usługi świadczone przez Curv, wydaje się, że przejęcie takiej firmy byłoby korzystne dla PayPal. Pozwoliłoby to ewoluować i prawdopodobnie zwiększyć bezpieczeństwo i zaufanie użytkowników do usług kryptowalutowych.

Mogłoby to nawet pozwolić PayPalowi na posiadanie natywnego rozwiązania do przechowywania kryptowalut, co w dłuższej perspektywie obniży koszty.

Jak dotąd żadna firma nie wydała publicznych oświadczeń potwierdzających lub odrzucających powyższe doniesienia.

Zainteresowanie Paypal kryptowalutami rośnie każdego dnia

Zainteresowanie PayPal kryptowalutami wzrosło w wyniku inwestycji instytucjonalnych, większej przejrzystości przepisów i, oczywiście, wzrostu cen aktywów cyfrowych.

Miesiące po krachu z marca 2020 roku PayPal ogłosił partnerstwo z Paxos w celu zapewnienia swoim klientom ekspozycji na Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin.

Chodziło o to, aby umożliwić pewne operacje kryptowalutowe w bezpieczny, łatwy i legalny sposób. Inicjatywa okazała się ogromnym sukcesem dla PayPal, a cena bitcoina wzrosła do nowych rekordów wszech czasów. Badanie przeprowadzone przez Mizuho Securities wykazało, że do końca 2020 r. jedna piąta wszystkich użytkowników PayPal miała jakikolwiek kontakt z bitcoinem, a 65% użytkowników PayPal było zainteresowanych kryptowalutami.

„Trzeba się dostosować”

Dan Schulman, dyrektor generalny Paypal, powiedział w oficjalnym komunikacie prasowym, że korzystanie z walut cyfrowych jest nieuniknione, a rządy muszą wcisnąć pedał gazu i dostosować swoją politykę do innowacji, które niesie ze sobą współczesny świat:

„Przejście na cyfrowe formy walut jest nieuniknione, co pociąga za sobą wyraźne korzyści pod względem integracji finansowej i dostępu; wydajność, szybkość i odporność systemu płatności oraz zdolność rządów do szybkiego wypłacania środków obywatelom”.

Następnie domniemywano, że PayPal próbował zdobyć BitGo; jednak rozmowy ostatecznie nie doszły do skutku.

Jeśli PayPal kupi Curv, jakość usług związanych z kryptowalutami może znacznie wzrosnąć, nie tylko pomagając docenić wartość akcji firmy, ale także udowadniając słuszność strategii PayPal polegającej na inwestowaniu w towary i usługi kryptowalutowe zamiast kupowania kryptowalut w celu spekulacji lub przechowywania wartości.

Komentarze