Panel ekspertów prognozuje trajektorię ceny Cardano ($ADA) do końca 2023 r.

W obliczu rosnącej niepewności regulacyjnej i dużej zmienności rynku, portal Finbold postanowił przepytać ekspertów z branży i poprosić ich o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat potencjalnej trajektorii cenowej kryptowaluty Cardano ($ADA) do końca bieżącego, 2023 roku. Po niedawnym krachu na rynku wywołanym decyzją SEC i platformy tradingowej Robinhood o wycofaniu Cardano z oferty, kryptowaluta stanęła w obliczu poważnych wyzwań. Eksperci przedstawiają swoje perspektywy na temat czynników które mogą wpłynąć na aprecjację lub dalszą deprecjację tokenów $ADA.

Cardano ($ADA) na rozdrożu

Oto opinie ekspertów z którymi Finbold przeprowadził wywiad:

Sebastian Purcell, dyrektor generalny 1.2 Capital Management:

Sebastian Purcell uważa, że najgorsze już za nami w kwestii decyzji amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dotyczącej Cardano. Sugeruje on, że niedawny spadek wyceny $ADA spowodowany obawami regulacyjnymi mógł już zostać zdyskontowany przez uczestników rynku. Purcell podkreśla jednak znaczenie wyniku procesu Ripple (XRP) przeciwko SEC, ponieważ może on zapewnić wgląd w dynamikę regulacyjną i potencjalnie wpłynąć na trajektorię cenową Cardano. Jeśli tylko wynik będzie korzystny dla Ripple, powinno to mieć pozytywny wpływ na cenę $ADA, potencjalnie pokonując lokalne szczyty w rejonie 0,50 USD za monetę. I odwrotnie, jeśli wynik nie będzie korzystny dla Ripple, Cardano może mieć problemy z powrotem do historycznych maksimów, i to nawet w przypadku materializacji scenariusza kolejnej hossy.

Frank Corva, starszy analityk ds. aktywów cyfrowych w Finder:

Frank Corva przyznaje, że przewidywanie wartości Cardano na koniec roku jest sporym wyzwaniem ze względu na niepewność regulacyjną na rynku. Sugeruje on, że ruch cen Cardano będzie prawdopodobnie zgodny z ogólnymi trendami na rynku kryptowalut. Corva podkreśla jednak znaczenie pewnych czynników, które mogą znacząco wpłynąć na wycenę $ADA w przyszłości. Czynniki te obejmują postępy w rozwoju ekosystemu Cardano, rozwój technologiczny, adopcję przez rynek, konkurencję w branży i potencjalne zmiany regulacyjne. Analityk Findera przewiduje możliwy kolejny krótkoterminowy spadek w cenie tokenu w miarę jak Robinhood zacznie zrzucać aktywa na rynek.

Azzam Sheikh, strateg ds. aktywów cyfrowych w Money Advisor:

Sheikh podkreśla znaczenie aktualizacji Hydra dla Cardano. Aktualizacja ta ma na celu zwiększenie szybkości transakcji, zmniejszenie opóźnień, zwiększenie przepustowości i zminimalizowanie kosztów transakcji w sieci. Sheikh jest zdania, że jeśli wdrożenie aktualizacji Hydra pójdzie zgodnie z planem, może to potencjalnie pozytywnie wpłynąć na cenę $ADA. Analityk przewiduje, że do końca roku cena ADA może wahać się między poziomem 0,472 USD a 0,716 USD, ze średnią na poziomie 0,552 USD.

Zobacz też: Polygon Labs i Solana Foundation odpowiadają na zarzuty SEC dotyczące tokenów $MATIC i $SOL

DYOR, czyli „umiesz liczyć; licz na siebie”.

Ważne jest aby pamiętać, że prognozy te podlegają stale zmieniającemu się krajobrazowi rynku kryptowalut i różnym czynnikom zewnętrznym. Podczas gdy eksperci finansowi oferują swoje spostrzeżenia, inwestorzy powinni zachować ostrożność i nie podejmować decyzji dotyczących pieniędzy tylko na ich podstawie. Nie są to bowiem porady inwestycyjne.

Na moment powstawania tego tekstu cena Cardano ($ADA) wynosi 0,26 USD i spada o ponad 5% w wyniku rozczarowania decyzją Fedu. Kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wynosi obecnie ok. 9 mld USD i niewiele na chwilę obecną wskazuje aby trend miał zostać przełamany.

Źródło: CMC

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze