Nowy Bitomat w Poznaniu. W Polsce mamy już blisko 200 takich urządzeń!

W ostatnim czasie praktycznie nie ma tygodnia, w którym w naszym kraju nie pojawiłby się nowy Bitomat. Tym samym krok po kroku zbliżamy się w Polsce do granicy 200 bitomatów. Taka postawa firm cieszy, ale również pokazuje, że istnieje zainteresowanie użytkowników kryptowalut tego typu formą zakupu i sprzedaży kryptowalut.

W Polsce stabilny wzrost, a w Australii eksplozja

Według danych portalu coinatmradar w Polsce możemy korzystać obecnie ze 191 bitomatów. Spoglądając na wykres, możemy zaobserwować stabilny wzrost liczby tych urządzeń. Liczba bitomatów plasuje też Polskę w światowej czołówce zestawienia.

Jeżeli myślicie, że wykres instalacji w Polsce kształtuje się imponująco, to spójrzcie na Australię! Po dość niemrawych latach, od końcówki 2022 roku Australia przeżywa prawdziwy boom na kryptowaluty. Liczba bitomatów wystrzeliła, a Australia z odległego miejsca przesunęła się na światowe podium.

Za kolejną instalację Bitomatu w Polsce odpowiada firma Flyingatom. FlyingAtom to kantor wymiany kryptowalut działający na rynku już od 2015 roku. Możemy w nim dokonać transakcji zakupu oraz sprzedaży Bitcoina lub innych najpopularniejszych kryptowalut. Kantor posiada swoje biura stacjonarne w 19 miastach w Polsce, oraz wspomnianą już sieć 46 bitomatów. Biura stacjonarne FlyingAtom są też placówkami kantoru złota, srebra i platyny dewizowej FlyingAtom Gold.

Bitomat Poznań Pestka

Najnowszy Bitomat od FlyingAtom znajdziemy w Poznaniu. To już 3 urządzenie tej firmy w tym mieście. Nowy Bitcoin ATM znajdziemy w Galerii Pestka, przy alei Solidarności 47. Dostęp do urządzenia jest możliwy w godzinach otwarcia centrum handlowego. W bitomatach FlyingAtom można dokonać sprzedaży i zakupu Bitcoina, Ethereum oraz USDT i USDC (po sieci ERC20).

Co miesiąc nowe urządzenie

Bitomat w Poznaniu jest jednym z 3 urządzeń zainstalowanych w ostatnich miesiącach przez FlyingAtom. W maju postawiony został Bitomat w Elblągu. Znajduje się on w  Centrum Handlowym Zielone Tarasy. Jeszcze wcześniej, bo w kwietniu uruchomiony został Bitomat w Gdyni. Zlokalizowany jest przy wejściu Śródmieście do Centrum Handlowego Riviera. Zobaczymy czy dobra passa instalacji zostanie podtrzymana w lipcu.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze