Kabosu w kawałkach, czyli fractional NFT od PleasrDAO

Fractional NFT to nie pierwszyzna, jednakże dopiero w obliczu astronomicznych wycen, możliwość posiadania fragmentu NFT zdaje się podkręcać temperaturę do wrzenia zwłaszcza, gdy w grę wchodzi legendarny „Pieseł”.

Ofensywa NFT trwa, a frakcjonowanie NFT daje kolekcjonerom możliwość nabycia cząstkowych praw własności. Jeżeli ten koncept jest Ci jeszcze nieznany, zaległości możesz odrobić tutaj:

Kabosu w kawałkach

PleasrDAO ogłosiła, że podzieli Doge NFT (wart 6 milionów dolarów) na miliardy kawałków, co pozwoli każdemu na posiadanie fragmentu obrazu psa Kabosu, który stał się twarzą Dogecoin.

NFT jest rzadkim dziełem, które oddaje hołd Doge, którego historia rozpoczęła się w 2013 roku jako… żart. W czerwcu 2021 Atsuko Sato, właścicielka słynnego Shiba Inu o imieniu Kabosu, wybiła oryginalne zdjęcie jako NFT i sprzedała token za rekordową cenę 1696 ETH. Nabywcą okazał się PleasrDAO, eksperymentalny kolektyw artystyczny.

Największe doświadczenie w zakresie własności cząstkowej

Począwszy od 1 września o godzinie 19:00 naszego czasu, PleasrDAO rozpoczęło oferowanie dostępu do Doge NFT za pośrednictwem 16 969 696 969 tokenów ERC-20 $DOG.

Na blogu PleasrDAO czytamy, że na aukcji będzie dostępne początkowo tylko 20% całkowitej podaży $DOG. Kolejne 25% tokenów $DOG zostanie przydzielone do programów społeczności $DOG i wykorzystane do dalszego rozwoju:

„Mamy plany dotyczące funduszu deweloperskiego $DOG na projekty mające na celu wspieranie długoterminowej społeczności i będziemy głównym dostawcą płynności na giełdach”.

Aukcja $DOG odbędzie się na zdecentralizowanej platformie aukcyjnej Miso, a tokeny będą dostępne do zakupu za pomocą Wrapped ETH (WETH). Po aukcji $DOG będzie dostępny do handlu na platformie fractional.art oraz na zdecentralizowanych giełdach, takich jak SushiSwap i Uniswap.

Użytkownicy posiadający tokeny $DOG będą mogli głosować na to, ile według nich powinien być wart oryginalny NFT. W przyszłości PleasrDAO planuje ponowne wystawienie na aukcję oryginalnego tokena w terminie i tempie ustalonym przez społeczność PleasrDAO.

„Zapewnimy, że The Doge NFT nie zostanie wystawione na aukcję, dopóki nie poczujemy, że $ DOG […] jest połączony z silną, dobrze prosperującą społecznością”.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze