Trudność wydobycia Bitcoina notuje najwyższą, dodatnią korektę od stycznia 2018

2 028

Trudność wydobycia bitcoina to wskaźnik łatwości, dzięki której górnicy mogą tworzyć nowe bloki transakcji w sieci. W dniu wczorajszym wzrosła ona o prawie 15%. Ten skok reprezentuje największy tego typu ruch w górę od stycznia 2018 r.!

Zmiana nastąpiła na wysokości bloku 635,040, a sieć dostosowała swój poziom trudności do 14,94%, zgodnie z danymi z BTC.com.

trudność wydobycia bitcoina
źródło: theblockcrypto

Jest to najwyższa, dodatnia korekta trudności od stycznia 2018 r., kiedy sektor wydobywczy zachwiał się po spekulacyjnym wybiegu byków, który miał miejsce pod koniec 2017 r.

W tamtym czasie miały miejsce dwa skoki: o 15,36% i 16,84%. Miały one miejsce odpowiednio 13 i 25 stycznia.

Górnicy gromadzą się z powrotem w sieci Bitcoin

Trudność wydobycia bitcoina pokazuje, jak trudnym zadaniem dla górników jest „wykopanie” nowego BTC. Wskaźnik „dostraja się” co 2016 bloków, aby odzwierciedlić stan sieci.

Po ostatnim halvingu, nagroda górnicza za wydobycie bloku w sieci spadła z 12,5 BTC do 6,25 BTC. W tym samym okresie, hash rate Bitcoina, który mierzy kompulsywną moc sieci, stracił 26 procent.

Niektórzy uczestnicy rynku wydobycia kryptowaluty musieli wyłączyć koparki po tym, jak halving zmniejszył ich potencjalne przychody o połowę.

W rezultacie tych wydarzeń, za którym sektor górniczy doświadczył swoistego exodusu, nastąpiły dwie ujemne korekty trudności: 20 maja (-6 procent) i 4 czerwca (-9,29 procent).

Czy hash rate Bitcoina spadnie?

Ze względu na szybko rosnący hash rate (do 117,5 EH / s 12 czerwca), oczekiwano około 15-procentowego wzrostu trudności wydobycia.

Ta ogromna modyfikacja prawdopodobnie wyeliminuje górników z mniejszymi zasobami obliczeniowymi, które nie są już w stanie osiągnąć satysfakcjonujących progów rentowności. W związku z tym hash rate sieci prawdopodobnie spadnie w nadchodzących tygodniach.

Thomas Heller, dyrektor w F2Pool, uważa, że część hash rate Bitcoina zostanie przeniesiona na jego forki (np. Bitcoin Cash i Bitcoin SV), ponieważ obecnie oferują wyższe zwroty/TH.

Komentarze