Ostatni blok przed halvingiem zawierał ukrytą wiadomość…

Trzeci halving Bitcoina przeszedł właśnie do historii. Ostatni blok przez podziałem nagrody zawiera hołd dla stworzenia samego Bitcoina…

Wczoraj o 21:23 (blok 630 000) miał miejsce halving Bitcoina, wraz z którym nagroda za wydobycie bloku w sieci zmniejszyła się z 12,5 do 6,25 BTC:

Tuż przed halvingiem, w bloku 629 999 umieszczono następującą wiadomość:

„NYTimes 09/Apr/2020 With $2.3T Injection, Fed’s Plan Far Exceeds 2008 Rescue”

W wolnym tłumaczeniu komunikat brzmi tak: „NYTimes 09 / kwi / 2020 Wraz z zastrzykiem 2,3 biliona $, plan pomocowy Fed znacznie przekracza ten z 2008”

źródło: blockchair

Echo bloku genesis?

To nie jest to pierwszy raz, gdy podobne oświadczenie zostało umieszczone w bloku Bitcoin. Pierwszy w historii blok sieci, znany jako blok Genesis, również zawierał podobną wiadomość:

„The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks”.

Satoshi Nakamoto, ukrywający się za pseudonimem twórca Bitcoin, zamieścił nagłówek z artykułu w Times’ie w dniu powstania bloku:

Od 2008 r. krajobraz polityczny znacznie się zmienił. Powodem, dla którego w ostatnim bloku przed halvingiem zamieszczono echo tamtego komunikatu zdaje się być ogromna skala dodruku pieniędzy zarówno w USA, jak i na całym świecie.

F2Pool, który wykopał blok, umieścił to przesłanie najpewniej w duchu podkreślenia i unaocznienia ludziom, że Bitcoin jest alternatywą. W chwili, gdy Fed donosi, że „drukuje” coraz więcej dolarów, podaż nowych BTC dopiero co zwolniła…

Komentarze