Trudność Bitcoina spada po raz czwarty z rzędu

Sieć Bitcoin doświadczyła kolejnego spadku trudności wydobycia.

18 lipca sieć Bitcoin opublikowała czwartą z rzędu ujemną korektę trudności wydobycia, spadając o 4,81%, zgodnie z danymi BTC.com.

Trudność najniżej od czerwca 2020

Ostatnia korekta trudności wydobycia miała miejsce na wysokości bloku 691488, zmniejszając wskaźnik trudności z 14,4 bln do 13,7 bln, najniższy poziom odnotowany od czerwca 2020 r. Wskaźnik trudności spadł w ciągu ostatnich dwóch miesięcy prawie o połowę, po osiągnięciu ponad 25 bln w dniu 13 maja.

korekta trudności bitcoin
źródło: BTC.com

Ostatnia korekta wydobycia BTC nastąpiła po serii kolejnych spadków trudności, które rozpoczęły się od prawie 16% spadku w dniu 29 maja. Dalsze, ujemne korekty były kontynuowane ze spadkiem o 5,3% w dniu 13 czerwca i ogromnym spadkiem o 28% w dniu 3 lipca — największym spadkiem trudności w historii sieci Bitcoin.

Trudność, hash rate i opłaty

Trudność wydobywania bitcoinów jest miarą tego, jak trudno jest wydobyć blok BTC, przy czym większa trudność wymaga dodatkowej mocy obliczeniowej do weryfikacji transakcji i kopania nowych monet. Dostosowanie trudności wydobywania bitcoinów następuje co 2016 bloków czyli mniej więcej co dwa tygodnie, ponieważ sieć została zaprogramowana w taki sposób, aby samoregulować się w celu utrzymania docelowego czasu bloku wynoszącego 10 minut.

Ciągły spadek trudności wydobycia bitcoina jest odpowiedzią na trwającą migrację górników z Chin, spowodowaną poważnym stłumieniem branży miningowej przez tamtejsze władze. Ciągły spadek trudności ma miejsce w towarzystwie spadku hash rate, jak również średnich opłat transakcyjnych BTC.

Przeczytaj również:

Komentarze