Miliony dolarów na księżycu. Kto odnajdzie ukryty bitcoin?

Znana firma kryptowalutowa LunarCrush, oświadczyła, że ​​jesienią tego roku wyśle na księżyc ​​prywatny klucz do portfela bitcoin zawierającego 62 BTC. Operacji dokonają za pośrednictwem rakiety firmy SpaceX, której właścicielem jest Elon Musk.

I Ty możesz znaleźć bitcoin na księżycu!

Według Joe Vezzaniego, dyrektora generalnego LunarCrush, celem tego wyczynu jest „zainspirowanie ludzi do tworzenia sieci, które odblokują nową erę eksploracji”. Co ciekawe, firma gwarantuje bezpieczeństwo. Kodu nie zna bowiem nawet żaden z jej pracowników. Przy obecnym kursie na powierzchni srebrnego globu znajdzie się zatem bezpańskie około 1,7 miliona dolarów. Kwota ta może jednak wzrosnąć. Wszystko zależy od ludzi. Portfel jest publiczny i każdy może dorzucić do niego coś od siebie.

Według niedawnego oficjalnego komunikatu prasowego nagroda, o nazwie kodowej Nakamoto 1, będzie dostępna dla pierwszej osoby, która dotrze na Księżyc. Drogą do fortuny będzie odnalezienie prywatnego klucza do portfela kryptograficznego wpisanego na łaziku Lunar Outpost MAPP Rover. Będzie to więc coś na zasadzie poszukiwania skarbu. Teoretycznie będzie mógł zgarnąć go każdy. To znaczy każdy, kto znajdzie sposób, by dotrzeć na księżyc.

Może Cię zainteresować: Rząd USA sprzedaje kryptowaluty, żeby osłabić BTC. Rynek pokazuje im figę

Łazik poczeka, ile będzie trzeba

Wystrzelenie rakiety SpaceX Falcon 9 z łazikiem i jego kryptowalutą planowane jest na czerwiec tego roku. MAPP zostanie wysłany na księżyc i ustawiony w pobliżu bieguna południowego. To jedyna wskazówka, którą dostajemy. Dlaczego właśnie tam? Bo przy okazji swoją sieć bezprzewodową przetestuje Nokia. Po zakończeniu misji łazik zostanie na srebrnym globie i będzie cierpliwie czekać na tego, kto w bliżej nieokreślonej przyszłości zdoła go odnaleźć.

Kiedy stawiasz pozornie nieosiągalny cel, pojawiająca się innowacja może być niesamowita. Chcemy zainspirować ludzi do budowania społeczności, które otworzą nową erę eksploracji.

Joe Vezzani, dyrektor generalny LunarCrush

Odważna decyzja LunarCrush o wysłaniu klucza prywatnego portfela kryptograficznego na księżyc pokazuje rosnącą akceptację walut cyfrowych. Ze względu na zdecentralizowaną strukturę i niezależność, jaką zapewniają użytkownikom, kryptowaluty odnotowały gwałtowny wzrost popularności w ostatnich latach.

Wysiłek LunarCrush i SpaceX jest przykładem tego, jak kryptowaluta może być wykorzystana do napędzania innowacji i przygód w niewyobrażalnych wcześniej wymiarach.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze