Rząd USA sprzedaje kryptowaluty, żeby osłabić BTC. Rynek pokazuje im figę

Zgodnie z niedawnym postem na Twitterze napisanym przez eksperta kryptowalut o nicku „db”, rząd USA 14 marca sprzedał 9800 Bitcoinów (BTC). Kryptowaluty te zostały przejęte od przestępców zaangażowanych w nielegalne działania na stronie Silk Road. W czasie przeprowadzenia transakcji cena bitcoina wynosiła około 26 000 USD.

Kryptowaluty na sprzedaż. Dużo kryptowalut

Zgodnie z aktem sądowym, rząd Stanów Zjednoczonych sprzedał 9800 BTC o wartości około 215 milionów dolarów. Mało tego. Planuje sprzedać kolejne 41 500 BTC skonfiskowane w związku z Silk Road. Strona funkcjonowała jako cyfrowy czarny rynek, który umożliwiał użytkownikom kupowanie i sprzedawanie nielegalnych towarów. W tym broni i skradzionych danych kart kredytowych.

Według „db” nie jest jasne, czy do ustalenia ceny sprzedaży rząd USA wykorzystał średnią ważoną, ale jest to prawdopodobne. Chociaż bardziej możliwym jest, że Stany Zjednoczone wykorzystały w tym celu transakcję pozagiełdową.

Operacja miała miejsce na Coinbase, największej giełdzie kryptowalut w USA. Biorąc pod uwagę jej popularność i zapotrzebowanie rządu na niezawodny mechanizm wyceny, możliwe jest, że ponownie wykorzystają TWAP Coinbase do sprzedaży pozostałych 41 500 BTC podłączonych do Jedwabnego Szlaku. Te mają być sprzedawane w czterech partiach w ciągu bieżącego roku.

Może Cię zainteresować: Rząd USA czołowym posiadaczem bitcoinów na świecie. Skąd je mają?

Rząd USA wyrzuca, cena BTC się stawia

Wiele osób w ekosystemie postrzega to jako kolejny krok w trwającej rządowej operacji Chokepoint 2.0. Ta ma na celu powstrzymanie amerykańskiego przemysłu kryptowalut. Sprzedaż BTC przez rząd miała jednak odwrotny skutek. Dane z TradingView pokazują, że cena bitcoina właśnie 14 marca, w dniu sprzedaży pierwszej transzy… gwałtownie wzrosła. Od tego czasu wspięła się jeszcze wyżej.

Wygląda na to, że powoli rozprzestrzeniający się kryzys bankowy zniweczył możliwość negatywnego wpływu sprzedaży na cenę Bitcoina. Globalni inwestorzy szukają ochrony bogactwa poza tradycyjnym systemem finansowym.

Według danych z najnowszego przeglądu zarządzania zasobami cyfrowymi firmy CryptoCompare, kwota zainwestowana w cyfrowe aktywa wzrosła w marcu czwarty miesiąc z rzędu. Zarządzane aktywa wzrosły do ​​13,4 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 10,9% od lutego. Stanowi to również 60-procentowy wzrost od listopada, kiedy upadłość FTX spowodowała załamanie wartości AUM.

Wzrost udziału w rynku był zgodny ze wzrostem dominacji bitcoinów i odejściem od altcoinów, w odpowiedzi na ostatnie zawirowania na rynku.

Raport CryptoCompare

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze