Elon Musk wyśmiewa gigantyczny pozew inwestorów Dogecoin

Elon Musk zwrócił się do sądu o oddalenie skargi powodów w pozwie Dogecoin o wartości 258 miliardów dolarów. Pozew odnosi się do rzekomych nielegalnych działań urodzonego w Republice Południowej Afryki przedsiębiorcy. Ponadto powodowie nie wyjaśniają, w jaki sposób Musk zamierzał kogokolwiek oszukać ani jakie ryzyko ukrywał.

Elon Musk i jego prawnicy wyśmiewają zarzuty

Prawnicy Elona Muska zwrócili się do amerykańskiego sądu o oddalenie pozwu o wartości 258 miliardów. Ten oskarża go o wprowadzenie piramidy finansowej wspierającej kryptowalutę Dogecoin. Według Reutera pozew złożony przez inwestorów w sądzie federalnym na Manhattanie został nazwany „fikcyjnym dziełem fikcji” w związku z „niewinnymi i często głupimi tweetami” Muska na temat Dogecoin.

Reprezentanci Muska powiedzieli, że inwestorzy nigdy tak naprawdę nie wyjaśnili, w jaki sposób miliarder zamierzał kogokolwiek oszukać. Wyjaśnili, że jego słowa, takie jak „Dogecoin Rulz” i „żadnych wzlotów, żadnych upadków, tylko Doge” były zbyt niejasne, aby uzasadnić zarzut oszustwa. W rzeczywistości nie ma nic nielegalnego w publikowaniu słów poparcia dla legalnej kryptowaluty – wyjaśnili.

– Nie ma nic niezgodnego z prawem w tweetowaniu słów wsparcia lub zabawnych zdjęć na temat legalnej kryptowaluty. Ona nadal utrzymuje kapitalizację rynkową na poziomie prawie 105 miliardów dolarów – powiedzieli prawnicy Muska.

Ten sąd powinien położyć kres fantazjom powodów i oddalić skargę.

Prawnicy Elona Muska

Może Cię zainteresować: Założyciel giełdy kryptowalut FTX nie przyznaje się do miażdżących zarzutów

Inwestorzy dogecoin domagają się fortuny

Inwestorzy Dogecoin oskarżyli Muska o celowe podniesienie ceny o ponad 36000 procent w ciągu dwóch lat. Nie byłoby w tym niczego złego, gdyby nie fakt, że napompowana do granic możliwości memiczna kryptowaluta, w pewnym momencie runęła. Kwota odszkodowania w wysokości 258 miliardów dolarów to trzykrotność szacowanego spadku wartości rynkowej kryptowaluty w ciągu 13 miesięcy przed złożeniem pozwu.

Prawnik inwestorów, Evan Spencer, napisał w e-mailu: „Jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek pewni, że nasza sprawa zakończy się sukcesem”. Organizacja non-profit Dogecoin Foundation jest również stroną pozwaną w sprawie i domaga się oddalenia pozwu.

Posty Elona Muska na Twitterze, którego od niedawna jest kontrowersyjnym i charyzmatycznym właścicielem, w przeszłości wywołały wiele procesów sądowych.

Zobacz też:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze