MicroStrategy wyda pierwszy na świecie „poradnik” inwestycyjny BTC dla korporacji

2 835

Firma MicroStrategy weszła w zeszłym roku w bitcoina w obliczu obaw o destrukcyjny wpływ inflacji i osłabiającego się dolara. Teraz zachęca inne korporacje, aby zrobiły to samo.

Poradnik inwestycyjny dla korporacji

Jak pisze na Twitterze dyrektor generalny firmy, Michael Saylor, MicroStrategy wyda bitcoinowy „poradnik” dla korporacji. Opracowanie zostanie udostępnione podczas wydarzenia „Bitcoin Summit 2021”, które firma organizuje w przyszłym tygodniu, dokładnie 3 lutego

Więcej i mocniej w bitcoin…

W zeszłym roku Saylor przekonał swoją firmę do ulokowania większości aktywów w bitcoin, w obliczu rosnącej inflacji, obaw przed załamującą się gospodarką i ogólnie negatywnym sentymentem w stosunku do walut fiducjarnych.

W ramach trzech zakupów, firma pozyskała bitcoiny o wartości ponad miliarda dolarów. Nie obejmowało to jednak własnych zakupów BTC Saylora.

Teraz, MicroStrategy wspiera wysiłki innych korporacji, nastawione na alokację części aktywów w bitcoin. W ramach zapowiedzianego „poradnika”, firma przedstawi kwestie prawne, dotyczące ładu korporacyjnego i finansowe, które inne korporacje mogą rozważyć i odnieść się do nich w kontekście własnych biznesów.

To te same podstawy, które firma MicroStrategy zastosowała przy swoim własnym zakupie. Saylor powiedział:

„Zamierzamy udostępnić na zasadach open source nasz #Bitcoin Corporate Playbook, zestaw dokumentów obejmujących kwestie ładu korporacyjnego, prawne, finansowe, techniczne i księgowe”.

Microstrategy Bitcoin Summit 2021

Udostępnienie poradnika jest częścią większego wydarzenia organizowanego przez MicroStrategy, na którym wezmą udział liderzy branży kryptowalut. Organizatorzy zapowiedzieli, że podczas konferencji omówionych zostanie szereg tematów związanych z bitcoinem.

Tymczasem, MicroStrategy nie zamierza poprzestawać na dotychczasowych zakupach BTC. Saylor powiedział wczoraj, że w miarę dalszego rozwoju, firma będzie nadal inwestować wszelkie „nadwyżki środków pieniężnych w bitcoin” i nabywać jeszcze więcej aktywów w ramach swoich szerszych planów korporacyjnych.

Komentarze