MicroStrategy zorganizuje konferencję edukacyjną o bitcoinie

Po ulokowaniu ponad 1 miliarda dolarów w BTC, MicroStrategy zorganizuje konferencję, aby uświadomić korporacjom, jak mogą skorzystać z Bitcoin.

MicroStrategy, firma Business Intelligence notowana na NASDAQ, poprowadzi konferencję online, aby unaocznić dużym organizacjom potencjalne zalety inwestowania w bitcoina. Inicjatywa nazwana „Bitcoin for Corporations” otrzymała również wsparcie od innych gigantów branżowych. Znalazły się wśród nich takie firmy, jak Gemini, Binance, Coinbase, Fidelity, Grayscale i nie tylko.

„Bitcoin for Corporations” od MicroStrategy już w lutym

Założyciel i dyrektor generalny firmy, Michael Saylor, ogłosił tę inicjatywę na swoim koncie na Twitterze. Zareklamował ją jako „bezpłatny, internetowy, przyspieszony kurs strategii i taktyki Bitcoin w celu rozwoju firmy i tworzenia wartości dla akcjonariuszy”.

Jakie tematy zostaną poruszone podczas konferencji MicroStrategy?

Pierwszy blok odbędzie się już 3 lutego. Obejmie przegląd tego, w jaki sposób BTC może służyć jako aktywo rezerwy finansowej i jakie czynniki makroekonomiczne stoją za jego przyjęciem na poziomach korporacyjnym i instytucjonalnym. Prelegentem w tej części będzie założyciel i dyrektor generalny Saylor and Stoneridge – Ross Stevens.

Później, na scenie online, prezes i dyrektor finansowy MicroStrategy Phong Le przedstawi przegląd różnych sposobów, w jakie korporacje mogą integrować Bitcoin ze swoimi strategiami rezerw.

Inne tematy będą obejmowały kwestie prawne i regulacyjne oraz rachunkowość, podatki i audyt.

MicroStrategy, która w zeszłym roku uczyniła BTC swoim głównym aktywem rezerwowym, ujawni również dokumentację i informacje, które wykorzystała do wdrożenia tej strategii.

Firmy związane z kryptowalutami, które będą wspierać inicjatywę, udostępnią swoje prezentacje drugiego dnia – 4 lutego. Niektóre z nich to Fidelity Digital Asset Services, Galaxy Digital, Coinbase, Binance, Kraken, Grayscale, Gemini i Genesis.

MicroStrategy jest głęboko zakorzeniona w Bitcoin

Firma ogłosiła swój pierwszy zakup BTC w sierpniu 2020 roku. Oprócz ulokowania ponad 1 miliarda dolarów w kryptowalutach w ciągu kilku miesięcy, MicroStrategy stała się również pełnym węzłem w sieci Bitcoin.

Z drugiej strony Michael Saylor stał się jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników BTC. Dyrektor przeszedł drogę od wyrażania wątpliwości, czy bitcoin będzie nadal istniał, do promowania kryptowaluty wśród innych znanych przedsiębiorców, w tym Elona Muska z Tesli.

Ponadto Saylor ujawnił, że osobiście posiada 17 732 bitcoinów. Ostatecznie on i firma, którą prowadzi, posiadają łącznie 88 202 monet. Stanowi to 0,42% wszystkich bitcoinów, jakie kiedykolwiek istniały.

Komentarze