Największa na świecie firma BI kupiła 21 000 BTC za 250 mln USD

3 617

MicroStrategy potwierdza, że uczyniło bitcoina głównym aktywem rezerwowym swojego biznesu. Największa na świecie firma z sektora Business Intelligence zakupiła 21 000 BTC za ponad ćwierć miliarda dolarów. MicroStrategy potwierdza, że instytucjonalna adopcja BTC stawia coraz bardziej pewne kroki.

MicroStrategy (Nasdaq: MSTR), największa na świecie notowana na giełdzie firma BI, formalnie przyjęła Bitcoin (BTC) jako główny składnik swoich aktywów rezerwowych.

W komunikacie prasowym wydanym 11 sierpnia MicroStrategy potwierdziło, że kupiło 21 454 BTC za 250 milionów dolarów.

MicroStrategy: Ten ruch „odzwierciedla naszą wiarę w Bitcoin”

Michael J. Saylor, CEO MicroStrategy, skomentował w komunikacie prasowym:

„Ta inwestycja odzwierciedla nasze przekonanie, że Bitcoin, jako najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta na świecie, jest niezawodnym środkiem przechowywania wartości i atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym z większym potencjałem wzrostu w dłuższej perspektywie niż przechowywanie gotówki”.

To posunięcie jest przełomowym momentem dla instytucjonalnego przyjęcia Bitcoina i nie pozostało niezauważone przez komentatorów.

„Zasugerowałem 6 miesięcy temu, że teraz zaczynamy postrzegać firmy posiadające bitcoin jako zbywalne zabezpieczenie w ich bilansie” – napisał na Twitterze Preston Pysh:

21 000 BTC a akcje MicroStrategy

Zakup 21 000 BTC, pierwotnie ogłoszony 28 lipca, miał zauważalny wpływ na kurs akcji MSTR. Cena akcji MicroStrategy wzrosła o ponad 10%. Po ogłoszeniu zakupu BTC, kapitalizacja rynkowa firmy wzrosła do 1,3 miliarda, zwiększając jej wartość rynkową o ponad 100 milionów dolarów.

wykres akcji MSTR; źródło: Nadaq

Barry Silbert, dyrektor generalny giganta inwestycyjnego Grayscale, zdecydowanie pochwalił posunięcie MicroStrategy i napisał na Twitterze:

MicroStrategy, firma warta 1,2 miliarda dolarów, weszła właśnie do bitcoinowej gry. Mądre posunięcie.”

Komentarze