Startup „Spatial Labs” zbiera 10 mln USD od Jaya-Z

Metaverse i fizyczny startup mody Spatial Labs zebrały 10 milionów dolarów w rundzie finansowania początkowego, prowadzonej przez Blockchain Capital i wspieranej przez firmę venture capital, Marcy Venture Partners, należącej do miliardera i rapera Jaya-Z. Ta inwestycja w wysokości 4 milionów dolarów, zwiększa całkowite finansowanie firmy do 14 milionów dolarów.

Firma Spatial Labs opracowała 13-milimetrowy mikroczip o nazwie LNQ One Chip , który można wszyć lub osadzić w elementach garderoby. Każdy chip można zeskanować za pomocą smartfona za pośrednictwem technologii Near Field Communication (NFC), ujawniając szczegóły dotyczące przedmiotu i tworząc cyfrową kopię przedmiotu do noszenia w metaverse. Każdy fizyczny chip jest połączony z NFT w Polygon, co daje markom wiele możliwości dodawania szczegółów lub niestandardowej treści do metadanych chipa.

Spatial Labs zostało założone w 2019 roku przez Iddrisa Sandu, 25-letniego przedsiębiorcę. Sandu ma mnóstwo pomysłów na technologię chipów LNQ, która jest popularna w metawszechświecie. Po pierwsze, chce, aby nabywcy fizycznych przedmiotów zawierających chip mogli łatwo uzyskać cyfrową wersję tego dokładnego przedmiotu do użytku na platformach Metaverse bez konieczności dwukrotnego kupowania przedmiotu.

Uważamy, że nasze podejście doprowadzi do stworzenia znacznie bardziej równego metawersu. Jeśli spojrzeć na ekonomię, ludzie nie mają potrzeby kupowania rzeczy dwa razy.

Ten startup to również potencjał LNQ w zakresie świadczenia usług uwierzytelniania dla luksusowych marek, z których wiele ma już plany związane z metaverse, takie jak Gucci, Balmain i Prada.

Sandu chce, aby jego klienci naprawdę myśleli nieszablonowo, jeśli chodzi o to, jakiego rodzaju dane i treści mogą dostarczać chipy.

Technologia chipów pozwala markom na osadzenie programów lojalnościowych bezpośrednio w ich produktach bez wymagania od konsumentów rejestrowania się w którejkolwiek z usług. To otwiera całą gamę możliwości. Można myśleć o swoich produktach, odblokowując bilety, konkretne wywiady, podcasty i tym podobne rzeczy. I tak jest w przypadku wielu marek, które chcą znaleźć potencjalne przykłady użycia Web3 i Metaverse.

Chociaż Ethereum zużywa teraz o 99% mniej energii niż wcześniej – a łańcuch boczny Polygon jest również znany z niskiego zużycia energii – firma Space Labs dba o coś więcej niż tylko o zrównoważony rozwój łańcucha bloków. Ich produkt ma na celu stworzenie pomostu między światem mody fizycznej i cyfrowej. Spatial chce również uczynić branżę mody fizycznej bardziej zrównoważoną. „Szybka moda” została dobrze udokumentowana jako marnotrawstwo i niezrównoważenie .

Sandu twierdzi, że jedynym sposobem ostatecznego rozwiązania problemu zrównoważonego rozwoju w modzie jest znalezienie sposobu na oferowanie zrównoważonych produktów po przystępnych cenach.

Komentarze