OpenSea znów odnotowuje wzrost sprzedaży NFT

Jak wynika z danych platformy analitycznej Dune OpenSea przetworzył NFT o wartości ponad 320 milionów dolarów w sieci Ethereum w styczniu 2023 r. Ta liczba sprawia, że miesiąc jest już lepszy od poprzednika, gdyż w grudniu 2022 roku wartość ta wyniosła 283,5 mln dolarów. Te dwa miesiące były pierwszymi od kwietnia 2022 roku, w których rynek NFT wykazał pewnego rodzaju wzrost liczby sprzedaży. Na przykład w listopadzie sprzedaż wyniosła 253 miliony dolarów.

Wiadomości pojawiają się w okresie, w którym rynek kryptowalut jako całość zaczyna wykazywać oznaki ożywienia po długim okresie przestoju, z jakim miał do czynienia w 2022 roku. Samo odrodzenie Ethereum (ETH) jest związane z dobrym momentem rynku NFT. Kryptowaluta wzrosła o 30% w ciągu 30 dni. Przy obecnym kursie wymiany Ethereum kosztuje 1618 USD. Mimo to wielkość sprzedaży na OpenSea nadal rośnie, nawet mierzona w ETH. Wartości to 228 000 ETH w styczniu, 227 000 ETH w grudniu i 191 000 ETH w listopadzie.

Wiele z tego powrotu do formy można przypisać Yuga Labs, twórcom kolekcji Bored Apes Yacht Club i Mutant Apes Yacht Club. Firma uruchomiła tydzień temu nową serię o nazwie Sewer Pass, w której NFT mogą być wybijane za darmo przez posiadaczy tokenów z innych firm i daje wyłączny dostęp do gry Dookey Dash .

Sewer Pass miał w swoim debiutanckim tygodniu wartość 35 milionów dolarów i był odpowiedzialny, wraz z innymi projektami Yuga Labs, za 50% obrotów OpenSea w tym okresie.

Z drugiej strony odrodzenie OpenSea jest jeszcze dalekie od osiągnięcia wartości złotego wieku rynku NFT. Całkowita sprzedaż rynkowa w styczniu 2022 r. wyniosła 4,86 ​​mld USD. Wartość ta utrzymywała się powyżej 2 milionów dolarów do końca maja, kiedy zaczęła się zmienność na rynku kryptowalut .

Nawet przy wzroście rynek NFT wciąż jest daleki od osiągnięcia wartości z końca 2021 roku . Przykładem mogą być niektóre statystyki dotyczące najsłynniejszych kolekcji tokenów.

Według NFTstatistics wartość Bored Apes NFT wynosi około 50% wszystkich pieniędzy zainwestowanych w całą kolekcję od momentu jej premiery.

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej są podejmowane wyłącznie na jego własne ryzyko.
Komentarze