Masowe wypłaty środków cyfrowych z giełd kryptowalut

Wykresy od Glassnode mogą sugerować, że użytkownicy wolą teraz trzymać swoje bitcoiny bliżej siebie i przechowywać je w portfelach zewnętrznych, zamiast składać je na giełdach z zamiarem sprzedaży.

Poziom depozytów na giełdach zaliczył największy dołek od około 4 miesięcy. Poza tym liczba użytkowników sieci BTC rośnie.

Wypłaty bitcoinów z giełd coraz większe, depozyty BTC lecą w dół

Wykresy dostarczone przez agregator danych Glassnode wskazują, że inwestorzy są optymistyczni w odniesieniu do bitcoina.

Zgodnie z wykresem 7-MA, giełdy kryptowalut odnotowują obecnie ogromne odpływy cyfrowych środków, osiągając w tym wymiarze roczny rekord. Ostatnim razem, gdy tak duże wypłaty bitcoinów zostały zauważone był marzec 2020:

Kolejny wykres Glassnode pokazuje znaczny spadek depozytów giełdowych w BTC. Osiągnęły one poziom najniższy od czterech miesięcy (7-dniowy MA) i na chwilę przygotowywania niniejszej publikacji wynoszą 2645738.

Liczba użytkowników sieci BTC rośnie, ponieważ nowi gracze kupują w dołku

Trader kryptowalut i analityk Willy Woo również udostępnił wykres dostarczony przez Glassnode. Prezentując go trader zaznaczył, że ​​liczba nowych podmiotów w sieci Bitcoina cały czas rośnie.

Wykres pokazuje, że obecny ogromny wzrost liczby nowych użytkowników sieci Bitcoin można porównać z okresem od grudnia 2017 r. do stycznia 2018 r., przed rozpoczęciem dwuletniej „kryptowalutowej zimy”. „N-coiners kupują bitcoina w dołku”, stwierdził Woo.

Od 10 maja bitcoin spada: po pierwsze, po tym, jak Elon Musk napisał na Twitterze, że Tesla przestała akceptować BTC jako środek płatności za swoje e-samochody, a następnie po doniesieniach z Chin, sugerujących ostateczne rozprawienie się z kwestią miningu bitcoinów w tym kraju.

W chwili pisania tego tekstu, cena kryptowaluty bitcoin nadal znajduje się poniżej kluczowej linii 40 000 USD, zmieniając właściciela za 37 423 USD, zgodnie z danymi dostarczonymi przez CoinMarketCap.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze