Listopad będzie należeć do Ethereum? Prognozy wyglądają obiecująco

Przed nami ostatnie dni października, ale z pewnością możemy powiedzieć, że ten miesiąc należał do Bitcoina. BTC najpierw przebił barierę 30 tys. USD, a w zeszłym tygodniu kurs wystrzelił nawet do 35 tys. USD za jedną monetę. Nieźle radziła sobie też Solana. Do takich wyników daleko Ethereum, ale analitycy wieszczą, że kolejny miesiąc może przynieść pozytywne informację również dla posiadaczy ETH.

Ethereum w końcu wystrzeli?

Trwa ożywienie na rynku kryptowalut, a kurs Bitcoina oscyluje wokół 35 tys. dolarów. Eksperci prognozują, że w listopadzie Ethereum może dołączyć do hossy i wzrośnie nawet do 2500 dolarów. Jak zauważa „Cryptopolitan”, z harmonogramu inwestycji wynika, że ​​duzi inwestorzy zaczęli interesować się ETH po tym, gdy indeks S&P 500 spadł do najniższego poziomu od 5 miesięcy. Czynniki, które miałyby ewentualnie wpłynąć na wzrost ceny ETH, mogą objąć trend spadkowy cen akcji w USA oraz wzrost dużych transakcji w Ethereum. Wzrost liczby dużych transakcji jest zwykle odczytywany przez ekspertów jako sygnał wskazujący na oczekiwany wzrost cen z różnych powodów. W odniesieniu do spadku cen akcji analitycy przypuszczają, że inwestorzy będą poszukiwać alternatywnych rozwiązań i mogą być skłonni dołączyć do rynku kryptowalut. Niewykluczone, że spora grupa zainwestuje właśnie w Ethereum.

Zobacz też: Bitcoin dosłownie rozpalił wyobraźnie inwestorów. Wzrost zainteresowania aż o 826%!

Póki co hossa omija ETH

Końcówka roku przynosi spore ożywienie na rynku. Szczególnie widać to na przykładzie Bitcoina, który przebił wyraźnie granicę 35 tys. USD. Analitycy zwracają też uwagę na dobre wyniki Solany. Ethereum wciąż czeka na swój moment. Aktualna sytuacja tej kryptowaluty nie wygląda imponująco. W poprzednim tygodniu kurs ETH osiągnął 1550 USD i tym samym osiągnął najniższy wynik z tego roku, który odnotowano w marcu.

Portal Cryptopotato ocenił, że zainteresowanie dużych inwestorów instytucjonalnych ETH może być utrudnione. Wszystko przez spory jakie branża toczy z SEC oraz niejasny status kryptowalut w USA. To, jak ocenił portal, nie zachęca do wiązania się z kryptowalutami. Taki ruch może oznaczać uwikłanie się w spór z rządową instytucją, a tego każdy woli jednak unikać.

Wśród czynników, które miałby ewentualnie pomóc ETH we wzmocnieniu kursu wymienia się pozytywną decyzję dotyczącą Ethereum ETH. Analitycy oceniają też, że przyszłoroczny halving Bitcoina może pomóc we wzmocnieniu nie tylko BTC, ale również altcoinów.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze