Jak Ethereum zachowa się w ostatnich miesiącach roku? Te czynniki mogą być istotne

Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Aktualnie kapitalizacja rynkowa ETH wynosi 180 miliardów. Jednak od marca cena ETH nieco utknęła i notuje więcej spadków. Aktualnie kryptowaluta ma najniższą cenę od siedmiu miesięcy. W zeszłym tygodniu kurs ETH osiągnął poziom 1550 dolarów i jest obecnie na poziomie z marca. Do końca roku zostało niewiele. Czy w tym czasie Ethereum zaliczy jeszcze jakieś odbicie?

Końcówka roku i Ethereum. Na co zwrócić uwagę?

Portal CryptoPotato zrobił ciekawe zestawienie kilku kwestii i czynników, które warto obserwować w kontekście Ethereum. Analitycy zwracają uwagę na szybki rozwój platformy Ethereum, który sprawił, że teoretycznie jest ona lepsza niż kiedykolwiek. Jednak druga strona tego medalu wiąże się z tym, że może to przyciągnąć więcej użytkowników i programistów do Ethereum. To z kolei może oznaczać inflację dla ETH. W ciągu ostatnich 30 dni podaż eteru wzrosła o 33 500 ETH (o wartości 52 milionów dolarów), co według portalu można odczytać jako zwiastun inflacji.

Według CryptoPotato, Ethereum może wzbudzać coraz większe zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych. Tej grupie ma imponować to, że Ether jest bardziej energooszczędny i przyjazny dla środowiska n Bitcoin. Podobnie jak w przypadku BTC, spore nadzieje pokłada się też w ewentualnym Ethereum ETF. Jak przypomina portal, Standard Chartered jest tak optymistycznie nastawiona do tych perspektyw, że niedawno prognozowała, że ​​wartość rynkowa Ethera mogłaby wzrosnąć do 8000 USD do końca 2026 roku.

Zobacz też: Bitcoin w ostatnich dniach dał zarobić. Zainteresowanie BTC wyraźnie rośnie. Co dalej?

Co jeszcze może być ważne?

Portal zachęca jednak do chłodzenia emocji i prognozuje, że małe są szanse na to, że inwestorzy instytucjonalni nagli „rzucą się” na ETH. Spory z SEC i nie do końca jasny status prawny kryptowalut w USA powodują, że ta tradycyjna grupa inwestorów nie jest zbyt chętna do podejmowania niepewnych ruchów. Tym bardziej, jeśli miałoby to oznaczać ewentualne skonfliktowanie z SEC.

CrytpoPotato zwraca też uwagę na halvingu Bitcoina, jako czynnik, mogący wpłynąć na ETH. Jak zauważa portal, dotychczas halving BTC był głównym czynnikiem przyspieszającym hossę na Bitcoinie i Ethereum. Mimo, że wydarzenie dotyczy BTC, to nie wykluczone, że jego skutki wpłyną pozytywnie na pozostałe altcoiny.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze