Lekarz próbował okraść businesswoman – ta była czujna. Chodziło oczywiście o kryptowaluty

Funkcjonariusze Wydziału Śledczego ds. Przestępstw Finansowych w Nigerii aresztowali lekarza z Abudży i oskarżyli go przed sądem pokoju w Lagos o próbę oszustwa i kradzieży kryptowaluty.

Ze szczegółów ujawnionych przed sądem wynika, że pozwany odebrał od poszkodowanej 3,3 mln Nair, prawdopodobnie w gotówce. Jak ustalono, obiecał pomóc kobiecie otwierając konto kryptowalutowe na jej nazwisko. Wiadomo jednak, że kłamał, ponieważ doskonale wiedział, że jako osoba trzecia nie ma takiej możliwości. Dodajmy jeszcze, że zaraz po tym, jak mężczyzna otrzymał od poszkodowanej pieniądze, zaczął wykorzystywać je na własny użytek.

Kolejna nieudana próba oszustwa

Jak zeznali funkcjonariusze policji, gdy kobieta stwierdziła, że wszystkie jej starania mające na celu odzyskanie pieniędzy od pozwanego są daremne, zwróciła się o pomoc do Generalnego Inspektora Policji. Ten przekazał sprawę do zbadania oddziałowi w Alagbon w Lagos. Wkrótce później funkcjonariusze aresztowali mężczyznę. Został on postawiony przed sądem pokoju w Tinubu – usłyszał zarzuty związane z uzyskaniem pieniędzy pod fałszywym pretekstem i kradzieżą.

Z informacji zebranych przez policyjnego adwokata wynika, że oskarżony wraz z jeszcze jedną osobą przebywającą na wolności popełnili podobne przestępstwo w Lagos w czerwcu ubiegłego roku.

Ostatecznie, powołując się na kodeks karny, sąd stwierdził, że przestępstwa popełnione przez oskarżonego podlegają karze. Oskarżony nie przyznał się jednak do zarzutów, dlatego też sędzia zgodził się na zwolnienie go za kaucją i odroczenie sprawy do 1 grudnia 2023 r. Do czasu spełnienia warunków zwolnienia za kaucją mężczyzna będzie pozostawał w zakładzie karnym w Ikoyi.

Zobacz też: To znaczący dla całej branży skok. Cena Solany zbliża się do 70 dolarów

Nigeria a kryptowaluty

Nigeryjczycy stanowią istotną grupę użytkowników kryptowalut na skalę światową. Powody popularności krypto w tymkraju wynikają z osłabienia waluty krajowej i znacznie rosnącej inflacji. Z raportu opublikowanego przez firmę badawczą Chainalysis wynika, że wolumen transakcji kryptowalutowych w Nigerii wzrósł o 9 proc. rok do roku, osiągając wartość 56,7 miliarda dolarów w okresie od lipca 2022 roku do czerwca 2023 roku.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze