BitBoy Crypto. Wszystkie wzloty i ostateczny upadek popularnego influencera?

Ben Armstrong, znany pod pseudonimem BitBoy Crypto, był swego czasu niezwykle popularną postacią w przestrzeni kryptowalut. Jak doszło do jego upadku?

Urodzony 27 października 1982 r. w Stanach Zjednoczonych, Armstrong mieszka obecnie w Atlancie w stanie Georgia. Mężczyzna uczył się w Toccoa Falls College oraz studiował na Kennesaw State University.

Sukces BitBoy Crypto

W 2018 roku doszło do spotkania Armstsronga i TJ Shedda – późniejszego dyrektora generalnego firmy BitBoy Crypto. Mężczyźni szybko znaleźli wspólny język. W ciągu kolejnych dwóch lat założone przez przedsiębiorstwo zyskało dużą popularność. Dzięki swojej konsekwencji w działaniu Armstrong i Shredd wspólnie przekształcili to, co początkowo było tylko kanałem YouTube, w dobrze rozwijający się biznes.

Kamilem milowym dla BitBoy Crypto była hossa z 2021 roku. To właśnie wtedy liczba subskrybentów kanału gwałtownie wzrosła, a jego wpływ na przestrzeń kryptowalutową osiągnął prawdziwy szczyt. To mniej więcej wtedy zaczęło być głośno o Armstrongu z mało chlubnych powodów. Pojawiły się oskarżenia o nadużywanie przez niego substancji psychoaktywnych, sprzeniewierzanie funduszy i złe traktowanie pracowników. Zachowanie influencera stało się nieobliczalne i naznaczone przypadkami agresji.

Zobacz też: Aż trudno w to uwierzyć. Hakerzy z tego kraju są odpowiedzialni za połowę wszystkich kradzieży kryptowalut

Konsekwencje prawne i osobiste

Sytuacja osiągnęła punkt krytyczny, gdy firma BJ Investment Holdings, usunęła Armstronga z firmy. Posunięcie to wywołało falę kontrowersji i publicznych spekulacji.

To właśnie wtedy Armstrong i jego dawni koledzy „poszli na noże”. Armstrong oskarżył Shedda o zdradę, ten zaś ubolewał nad utratą tego, co kiedyś uważał za braterską relację. To bajka z morałem, w której można zobaczyć jak świetna współpraca opierająca się na wzajemnym szacunku i ambicji ewoluuje w coś, co prowadzi praktycznie wszystkich do ostatecznego upadku.

Dodajmy do tego wątek rodzinny, bo w chwili, gdy piszę ten artykuł, trwa proces rozwodowy Armstronga. Jego żoną była Bethany Armstrong, a ich związek trwał łącznie 9 lat. Para ma trójkę dzieci.

Jakiś czas temu BitBoy Crypto związał się z Cassandrą Wolfe, którą można znaleźć na Twitterze pod nickiem @DuchessOfDeFi. Dodajmy jeszcze, że Armstrong publicznie przyznał się do romansu z Wolfe i przeprosił swoją rodzinę za wszystko, co było z nim związane.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze