To znaczący dla całej branży skok. Cena Solany zbliża się do 70 dolarów

Wartość Solana (SOL) wzrosła aż o 20 proc., co odbiło się szerokim echem na całym rynku kryptowalut.

Skok ten można bezpośrednio przypisać wypowiedzi Cathie Wood. dyrektor generalnej firmy ARK Invest, która pochwaliła Solanę za dwie kluczowe cechy – doskonałą szybkość i efektywność kosztową – które znacznie przewyższają Ethereum.

Solana pnie się do góry

Wood opisała wspomniane atrybuty jako imponujące, szczególnie w porównaniu z wydajnością Ethereum.

Wzrost o prawie 200 proc. tylko w ciągu ostatniego miesiąca oznacza nową erę dominacji Solany w świecie kryptowalut. Widać to jeszcze bardziej w ramach ogólnego trendu wzrostowego we wszystkich kryptowalutach, gdzie taki wykładniczy wzrost pozostaje bezprecedensowy.

W ostatnim czasie Wood udzieliła wywiadu stacji CNBC, podczas którego przedstawiła Solanę jako kluczową warstwę infrastruktury w ekosystemie blockchain o większym potencjale zastosowań w świecie rzeczywistym niż Bitcoin. Fakty są oczywiste – poparcie bizneswoman dla Solany znacznie zwiększyło atrakcyjność rynkową tej właśnie kryptowaluty.

Przypomnijmy, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zakwalifikowała Solanę jako papier wartościowy, podobnie zresztą jak Cardano i Polygon. Nie zaszkodziło to jednak spółce i pozwoliło na jej sprawne funkcjonowanie – co jest też wyrazem zaufania inwestorów. Dodajmy też, że jej kapitalizacja rynkowa wzrosła i zbliżyła się do poziomu, jaki osiągnęło Ripple – to zaś umiejscowiło Solanę w pierwszej szóstce kryptowalut pod względem wartości rynkowej.

Rosnąca popularność Solany w sferze warstwy 1 – konkurencyjnej arenie zdominowanej przez Ethereum i innych gigantów – jest w znacznym stopniu odpowiedzialna za jej rosnącą cenę. Nie jest zresztą żadną tajemnicą, że sieci coraz częściej przechodzą na SOL ze względu na niższych kosztów transakcji w porównaniu z Ethereum.

Zobacz też: Swój PESEL można zastrzec. Dzięki temu oszuści będą mieli trudniej

Co czeka SOL w najbliższym czasie?

Analitycy są zdania, że silne odbicie od poprzednich minimów leży u podstaw obecnego zakresu handlowego Solany od 51,9 do 65,9 USD. Siłą napędową tego ożywienia są duże zainteresowanie inwestorów i zaufanie możliwości technologicznych tek kryptowaluty. 10-dniowa średnia krocząca, wynosząca 54,80 USD: byczy wskaźnik w krótkim okresie, który sugeruje ostatnie wyjątkowe wyniki Solany powyżej jej średniej ceny. Dalszym potwierdzeniem tej wzrostowej trajektorii jest 100-dniowa średnia krocząca; spoczywa ona znacznie niżej – dokładnie 27,23 USD – a mimo to obecne poziomy cen pozostają znacznie wyższe niż ten bardziej długoterminowy punkt odniesienia.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze