Kolejnych wzrostów nie będzie? „Bitcoin bliski przegrzania”

Większość inwestorów oczekuję, że Bitcoin dopiero rozpoczął poważne wzrosty. Traderzy i różni analitycy przedstawiają skrajnie pozytywne scenariusze, w których BTC dobije nawet do 50 tys. i to jeszcze przed halvingiem. Są jednak też tacy, którzy zalecają ostrożność i przewidują, że BTC może się przegrzać.

Bitcoin bliski przegrzania? Analityk radzi być ostrożnym

Pod koniec października Bitcoin zadowolił wielu inwestorów, dając zadowalające zyski. Cena kryptowaluty waha się obecnie w przedziale 34 000-35 000 USD. Wiele osób ma nadzieję, że to dopiero preludium do kolejnych wzrostów. Są jednak analitycy, którzy studzą emocję i zalecają ostrożność. Według najnowszej analizy CryptoQuant, inwestorzy powinni zachować ostrożność i nie przesadzać w swoich inwestycjach. Zdaniem analityka BTC zbliża się do przegrzania.

Jak możemy przeczytać w poście CryptoQuant na X (dawniej Twitter): Nic nie wznosi się wiecznie. Kontrakty terminowe OI weszły w strefę przegrzania w czerwcu 2023 roku i w ciągu dwóch miesięcy ich cena gwałtownie spadła. To samo wydarzyło się w październiku 22, kiedy OI nadal znajdował się w strefie przegrzania. W listopadzie 22 roku miał miejsce kryzys FTX i nastąpiła większa likwidacja kontraktów futures, niż w sierpniu 2023 roku.

Zobacz też: Bitcoin dosłownie rozpalił wyobraźnie inwestorów. Wzrost zainteresowania aż o 826%!

Eksperci podzieleni co do przyszłości BTC

Dobra passa Bitcoina pod koniec października mocno zadziałała na wyobraźnie całej branży. Inwestorzy są pełni nadziei, że kolejne wzrosty są kwestią czasu. Cześć analiz wpisuje się w ten optymistyczny trend. Kilka dni temu popularny analityk Michael van de Poppe stwierdził, że cena Bitcoina, jeszcze przed halvingiem, dojdzie do przedziału 45 0000-50 000 USD. Van de Poppe dodał, że niewykluczone, że doczekamy niebawem nowego ATH.

Z drugiej strony można znaleźć też dokładnie odwrotne scenariusze. Przed pesymistycznym wariantem przestrzega między innymi Peter Schiff założyciel i główny strateg Euro Pacific Capital. Schiff powiedział, że spodziewa się, iż rajd Bitcoina może zakończyć się fiaskiem. Ponadto, odwrotnie inaczej niż większość, Schiff uważa, że ​​Bitcoin spadnie po ewentualnym zatwierdzeniu przez SEC wniosku o BTC ETF.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze