Kolejny krypto gigant wychodzi z bankructwa i zwraca wierzycielom 3 mld dolarów

Po wstrzymaniu wypłat i upadku w 2022 r., Celsius, platforma pożyczek kryptowalutowych, z powodzeniem wyszła z bankructwa na mocy rozdziału 11 i aktywnie pracuje nad zwrotem ponad 3 miliardów dolarów swoim wierzycielom.

W ramach planu wyjścia z upadłości, Celsius stworzył Ionic Digital, zarządzaną przez Hut 8 firmę wydobywającą Bitcoiny. Jej głownym zadaniem jest wygenerowanie dodatkowych zwrotów dla wierzycieli.

Jak feniks z popiołów

Dobrą wiadomością jest z pewnością to, że aż 98 proc. wierzycieli Celsius zatwierdziło plan wyjścia z upadłości. Firma złożyła wniosek o ochronę przed upadłością po wstrzymaniu wypłat w czerwcu 2022 roku. Celsius przekonwertował altcoiny na Bitcoin lub Ether. W ten sposób udało się zwiększyć ilość kryptowalut dostępnych dla wierzycieli o około 250 milionów dolarów.

W zgłoszeniu prawnym Celsius ogłosił zamiar zaprzestania działalności i zamknięcia aplikacji mobilnych i internetowych do 28 lutego br. Wiadomo już, że wierzyciele otrzymają wypłaty za pośrednictwem platform takich jak PayPal, Venmo i Coinbase.

– Wszyscy zakładali, że Celsius zniknie całkowicie, podobnie jak inni pożyczkodawcy kryptowalut, którzy ogłosili upadłość w tym samym czasie – powiedzieli David Barse i Alan Carr, członkowie specjalnego zarządu, który przeprowadził Celsius przez bankructwo. – Nasze wyjście z bankructwa jest kulminacją niezwykłego wysiłku, który podjął cały zespół – dodali.

Celsius przypisał zawieszenie wypłat spadającej cenie swojego rodzimego tokena, CEL.

Zobacz też: Smok kontra Wuj Sam. Czy Chiny przegonią gospodarczo USA?

Krypto upadłość

Podczas postępowania upadłościowego firma uregulowała wszystkie zaległe grzywny na łączną wysokość 4,7 miliarda dolarów. Zawarte zostały również ugody z Departamentem Sprawiedliwości, Komisją Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisją Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi.

Były dyrektor generalny Celsiusa, Alex Mashinsky – który został oskarżony o oszustwa finansowe, manipulowanie ceną CEL oraz wprowadzanie w błąd klientów przedsiębiorstwa – nie przyznał się do winy. Za zgodą sądu wpłacił kaucję w wysokości 40 milionów dolarów i ma stawić się w sądzie we wrześniu.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JK
Noble Member
JK(@jk)
21 dni temu

Celsius przekonwertował szitkojny na Bitcoin lub Ether. W ten sposób udało się zwiększyć ilość kryptowalut dostępnych dla wierzycieli o około 250 milionów dolarów.”

Mądrej głowie dość dwie słowie.
🙂

1
0
Dodaj komentarzx