Kolega Sochana rozbił bank. Imponująca cena karty NFT wschodzącej gwiazdy NBA

Rynki NFT odnotowały niezwykłe zainteresowanie po aukcji cyfrowej karty. Reprezentuje ona wschodzącą gwiazdę NBA, czyli Victora Wembanyamę. Jego wirtualna karta kolekcjonerska osiągnęła cenę ponad 110 000 dolarów. To wyjątkowe wydarzenie pokazuje rosnącą popularność cyfrowych dóbr w świecie sportu i nowe trendy na rynku. Warto nadmienić, że Francuz to klubowy kolega naszego rodzynka w najlepszej koszykarskiej lidze świata – Jeremy’ego Sochana.

Nowy rekord sprzedaży w Sorare NBA

Karta „Unique” wydanej przez Sorare NBA sprzedała się za imponujące 61.182 ETH. To równowartość około 110 120 dolarów. Wembanyama, numer jeden tegorocznego draftu NBA, zrobił wrażenie swoją grą w drużynie San Antonio Spurs. Jego cyfrowy majątek przewyższył cenę fizycznej karty kolekcjonerskiej. Ta wcześniej sprzedana przez Goldin kosztowała 67 333 dolarów. Sukces aukcji NFT pokazuje ogromny wzrost zainteresowania tym zawodnikiem, jaki i kartami w ogóle.

Sorare, znane z fantasy soccer, poszerzyło swoje horyzonty. Obecnie współpracuje z takimi gigantami jak NBA czy Major League Baseball. Gry Sorare włączają kolekcjonerskie karty NFT. Pozwalają graczom na budowanie zespołów i wygrywanie nagród. Nagrody to m.in. kryptowaluty i dodatkowe karty NFT. To podnosi interaktywność i atrakcyjność oferty.

Zobacz także: Legendarny inwestor i miliarder żałuje, że nie postawił na Bitcoin

Sukces Sorare na tle rynku NFT

Sprzedaż NFT przez platformy Sorare przekroczyła imponujące 713 milionów dolarów. Dane CryptoSlam świadczą o rosnącej popularności cyfrowych kolekcjonerskich. W 2021 roku Sorare zakończyło rundę finansowania Serii B. Uzyskano 680 milionów dolarów, wyceniając firmę na 4,3 miliarda dolarów.

Rekord sprzedaży Sorare NBA ustanowiono w lutym. Karta z Giannisem Antetokounmpo z Milwaukee Bucks sprzedała się za 113.9 ETH. Było to wtedy około 187 000 dolarów.

Niewątpliwie, rynek NFT w sporcie dynamicznie się rozwija. Victor Wembanyama i jego rekordowa karta są tego doskonałym przykładem. Karty Sorare NBA stanowią nową erę w świecie kolekcjonowania sportowych pamiątek. Integracja technologii blockchain z pasją do sportu tworzy ekscytujące możliwości – zarówno dla fanów, jak i świadomych inwestorów.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze