Klub piłkarski wprowadza Bitcoin jako płatność. Nie zgadniesz, w jakim kraju…

Znamienita drużyna piłkarska z Bułgarii, PFC Botev Plovdiv, wprowadza nowoczesną metodę płatności dla swoich fanów. Od teraz sympatycy klubu mają możliwość płacenia kryptowalutą Bitcoin. Dotyczy to zakupów w sklepach z pamiątkami oraz punktach gastronomicznych na stadionie.

PFC Botev Plovdiv adaptuje kryptowaluty

Anton Zingarevich, prezydent klubu, wyraził entuzjazm wobec nowych technologii. Podkreślił, że Bitcoin ma szansę zrewolucjonizować codzienne transakcje. Porównał to do wpływu, jaki na nasze życie miało wprowadzenie Internetu. Klub stawia na innowacje, a akceptacja cyfrowej waluty to krok w przód.

Wszyscy, którzy w listopadzie zdecydują się na zakupy przy użyciu bitcoinów, mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. PFC Botev Plovdiv oferuje 10% zniżki na wszelkie zakupy dokonane tą walutą. To zachęta nie tylko dla fanów klubu, ale i dla promocji kryptowaluty jako środka płatniczego.

Klub podjął współpracę z BTCPay Server, otwartoźródłowym procesorem płatności kryptowalutowych. Nicolas Dorier z BTCPay Server podkreślił znaczenie lokalnej adopcji bitcoina. Jego firma ma ambicje wspierać projekty, które transformują sposób, w jaki dokonujemy płatności.

Rozszerzając swoją obecność cyfrową, Botev Plovdiv FC zaktualizował swoją oficjalną stronę internetową. Dodatkowo, angielskojęzyczne kanały w mediach społecznościowych klubu otrzymały istotne upgrade’y.

Zobacz także: 40 milionów adresów Bitcoin z zyskiem. To pokłosie ostatnich tygodni

Bitcoin i nie tylko

Klub nie ogranicza się jednak do tradycyjnych platform – założył konto na Nostr. Jest to protokół zdecentralizowany, który umożliwia tworzenie platform mediów społecznościowych odporne na cenzurę. Pozwala to kibicom być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi klubu Botev Plovdiv.

PFC Botev Plovdiv, założony w 1912 roku, to klub z długą historią. Znany z przodowania w innowacjach, nie przestaje zaskakiwać. Drużyna grająca w Parva Liga, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Bułgarii, łączy tradycję z nowoczesnością. Klub wierzy, że takie działania wzmocnią jego pozycję jako lokalnego lidera innowacji w piłce nożnej.

Przyciągną także nowych fanów, zainteresowanych nowymi technologiami. Można śmiało stwierdzić, że Botev Plovdiv wyznacza kierunek dla innych klubów, jak być na czasie w XXI wieku. Ciekawe kiedy na coś takiego wpadnie którykolwiek z klubów naszej rodzimej Ekstraklasy?

Może Cię także zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze