40 milionów adresów Bitcoin z zyskiem. To pokłosie ostatnich tygodni

Bitcoin osiągnął poziom równy 50% swojego historycznego rekordu. Dla inwestorów, którzy cierpliwie trzymali swoje aktywa podczas niedźwiedziego rynku, jest to niewątpliwie czas znaczących zysków.

Niespotykane zyski i wzrosty

W ciągu ostatnich tygodni Bitcoin zanotował znaczący wzrost wartości. Głównym czynnikiem tego trendu były wydarzenia związane z ETF-ami bazującymi na Bitcoinie. Aktualnie, mimo iż jego wartość wciąż jest znacznie niższa niż jego najwyższy historyczny poziom, aż 80% adresów zanotowało zyski. To ogromny skok w porównaniu do poprzedniego roku, kiedy ich liczba wynosiła 38,1 miliona.

Według dodatkowych danych rynkowych, obecna cena Bitcoina jest rekordowa, znacznie powyżej wielu punktów oporu zaznaczonych w przeszłości. Wielu – zarówno długoterminowych jak i krótkoterminowych posiadaczy BTC odnotowało zyski z inwestycji.

Jednak – co naturalne – nie wszyscy inwestorzy mogą świętować. Obecnie 9 milionów adresów jest na stracie, ale jest to i tak znacząca poprawa w porównaniu do 20 milionów pod koniec 2022 roku, kiedy to doszło do upadku popularnej giełdy kryptowalut FTX.

Nie można zapomnieć o tym, że mimo obecnych zysków, cena nadal jest niższa niż jej najwyższy historyczny poziom. Aktualnie łączna liczba adresów z dodatnim bilansem wynosi około 48,3 miliona.

Zdaniem firmy Glassnode, w ciągu zaledwie dwóch miesięcy liczba adresów „świecących się na zielono” wzrosła o 20%.

Zobacz także: Jaki jest najgorszy scenariusz dla Bitcoina? Ekspert straszy potężną korektą

Czy ETFy Bitcoin to Przyszłość w Rynku DeFi?

BlackRock, największa na świecie firma zarządzająca aktywami, rozważa wprowadzenie ETF-a opartego na Bitcoinie. Jeśli Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi złożone wnioski, otworzy to nowe drzwi dla amerykańskich firm chcących inwestować w kryptowaluty.

Kilka dużych firm, takich jak Jane Street i Virtu Financial, omawia już z BlackRock swoją potencjalną rolę w dostarczaniu płynności dla przyszłego ETF-a. Bycie animatorem rynku dla funduszy ETF, które handlują na giełdach takich jak akcje, wymaga poziomu złożoności i automatyzacji, jaki posiada tylko kilka organizacji.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze