Konto bankowe stanie się zbędne? Elon Musk rozpoczyna finansową rewolucję

Elon Musk, znany miliarder oraz prezes firm Tesla i SpaceX, zapowiedział, że jego platforma mediów społecznościowych X (wcześniej znana jako Twitter) zostanie przekształcona w kompleksową platformę finansową. Jak chciałby tego dokonać? Oddajmy głos samemu zainteresowanemu, którego pomysły nie przestają zaskakiwać. Czy rzeczywiście konta bankowe i karty nie będą nam już niezbędne?

Elon Musk i jego nowa wizja dla platformy X

Podczas telekonferencji z pracownikami X, której nagranie zdobyło źródło The Verge, Musk podzielił się swoją wizją na przyszłość platformy. Wyraził przekonanie, że już do końca 2024 roku X zaskoczy użytkowników swoją zaawansowaną ofertą płatniczą.

Musk podkreślił, że ma na myśli nie tylko prostą wymianę pieniędzy. Chce, by X stał się miejscem, gdzie ludzie będą mogli zarządzać całym swoim życiem finansowym. Podsumowując swoją myśl, stwierdził, że korzystając z X, ludzie nie będą potrzebować tradycyjnego konta bankowego.

Aktualnie X pracuje nad uzyskaniem licencji na przekazywanie pieniędzy w całych Stanach Zjednoczonych. To kluczowy krok w procesie wprowadzenia nowych usług finansowych. Musk wyraził nadzieję, że wszystkie wymagane licencje uda się zdobyć w najbliższych miesiącach.

Zobacz także: Ile miałbyś dziś, gdybyś zainwestował w kryptowaluty, kiedy Jim Cramer nazwał je „badziewiem”?

Powiązania z PayPal

Musk ujawnił ciekawy fakt dotyczący wczesnej wersji produktu X/PayPal. Współtworzył ją wraz z Davidem Sacksem w lipcu 2000 roku. Sacks pełnił wtedy funkcję pierwszego lidera produktu w PayPal i później stał się dyrektorem operacyjnym. Po przejęciu PayPal przez Ebay w 2002 roku, wiele kluczowych funkcji zostało wycofanych. Elon Musk z żalem wspomniał, że obecny produkt PayPal jest mniej zaawansowany niż ten, który został zaprojektowany 23 lata temu.

Kończąc swoją wypowiedź, miliarder podkreślił, że będzie zszokowany, jeśli nowe funkcje finansowe nie zostaną wprowadzone na platformę X do końca przyszłego roku. Wcześniej, w listopadzie, Elon Musk mówił o tym, jak X mógłby oferować atrakcyjne konta oszczędnościowe, karty debetowe, czeki i usługi pożyczkowe. Sugerował również, że X stanie się „aplikacją do wszystkiego”.

Może Cię również zainteresować:

Komentarze