Ile miałbyś dziś, gdybyś zainwestował w kryptowaluty, kiedy Jim Cramer nazwał je „badziewiem”?

Jim Cramer, znany prezenter telewizyjny, nie jeden raz dzielił się swoimi kontrowersyjnymi opiniami na temat rynków finansowych. Na jego celowniku od lat znajdują się kryptowaluty, które – mówią delikatnie – nie należą do jego ulubionych aktywów.

Ostrzeżenia Cramera a rosnący rynek

Mimo potężnych trudności, które spotkały kryptowaluty w 2022 roku, początek tego bieżącego przyniósł znaczący wzrost wartości wielu z nich. Tymczasem Cramer, dokładnie 23 grudnia 2022 roku w programie CNBC, wyraził ostrożność wobec inwestowania w krypto. Jego wyraziste uwagi pojawiły się zaraz po tym, jak współzałożyciel FTX, Sam Bankman-Fried, został zwolniony z więzienia za ogromną kaucją.

Cramer podkreślił wówczas, że w przeciwieństwie do akcji, inwestorzy nie wiedzą, kto posiada kryptowaluty. Mimo wcześniejszych inwestycji w Bitcoin, zdecydował się sprzedać swoje aktywa, co – jak twierdzi – nie było błędem.

Podczas wspomnianego programu z grudnia 2022 roku oświadczył: „Nigdy w życiu nie dotknąłbym kryptowaluty”. Dodał również, że sektor ciągle walczy z regulacjami, a inwestorzy często ponoszą straty.

Zobacz także: SEC pochwaliła się osiągnięciami. Załatwili wyroki na 5 miliardów dolarów!

Ile dziś miałbyś z 1000 zainwestowanych dolarów w kryptowaluty?

Gdybyś jako inwestor postanowił zignorować rady Cramera, zrobić na przekór i zainwestować tysiąc dolarów w Bitcoin w grudniu 2022 roku, dzisiaj Twoja inwestycja byłaby warta $2,010.24, co oznacza 101% zysku w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Tymczasem inwestycja w indeks S&P 500 przyniosłaby zysk zaledwie na poziomie 7,9%.

Jak w tym czasie zachowały się inne kryptowaluty? Oto spojrzenie na zwroty z pozostałych popularnych krypto w oparciu o inwestycję o wartości 1000 USD:

Ethereum: 0,8150 ETH, dzisiaj 1449,09 USD, +44,9%

Litecoin: 15,15 LTC, 1027,62 USD dzisiaj, +2,8%

Solana: 82,78 SOL, 2665,52 USD dzisiaj, +166,6%

Coinbase: 27,79 COIN, 2028,11 USD dzisiaj, +102,8%

Dla tych, którzy nie zgadzają się z opinią Cramera, istnieje możliwość inwestowania w Inverse Cramer Tracker ETF. Odwrotnych do tego, co radzi znany prezenter. Cramer wielokrotnie udzielał rad inwestorom, które, jak się później okazało, były dalekie od rzeczywistości.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze