Legendarny inwestor i miliarder żałuje, że nie postawił na Bitcoin

Nowojorska konferencja inwestorów Robin Hood zyskała w tym roku wyjątkową uwagę, zwłaszcza wśród społeczności inwestującej w Bitcoin i kryptowaluty. W trakcie jednej z debat, miliarder i zarządca funduszu hedgingowego, Paul Tudor Jones II, przeprowadził rozmowę ze Stanleyem Druckenmillerem, byłym menedżerem funduszu hedgingowego o majątku szacowanym przez Forbes na około 6,2 miliarda dolarów. Teraz Druckenmiller zarządza swoim majątkiem poprzez rodzinne biuro inwestycyjne Duquesne Family Office LLC.

Przyszłość gospodarki Stanów Zjednoczonych

Druckenmiller podzielił się swoimi obawami dotyczącymi potencjalnych zakłóceń w amerykańskiej gospodarce, które mogą pojawić się już w 2024 roku. Mimo że nie podał konkretnych przyczyn, zasugerował, że za te zakłócenia może odpowiadać rynek akcji. Przyznał także, że w ciągu ostatnich pięciu tygodni zaobserwował pewne sygnały wskazujące na osłabienie gospodarki.

Omawiając temat rynku akcji, zwrócił uwagę na dwie strony medalu dotyczące stymulacji gospodarczej proponowanej przez administrację Bidena. Choć takie środki mogą stworzyć szereg możliwości inwestycyjnych, mogą one jednocześnie wywierać presję na stopy procentowe, co z kolei może prowadzić do zakłóceń na rynku akcji.

Zobacz także: Sprzedawał tajne dokumenty Rosji za kryptowaluty. Grozi mu dożywocie

Bitcoin czy złoto – dylemat Druckenmillera

Znany inwestor nie omieszkał także podzielić się swoimi przemyśleniami na temat kryptowaluty Bitcoin. Uznał ją za rosnący środek przechowywania wartości, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia. Wyraził żal, że nie zdecydował się na inwestycje w Bitcoin wcześniej. Mimo że obecnie nie posiada żadnych Bitcoinów, przyznał, że powinien to zrobić.

Druckenmiller wspomniał także o swojej inwestycji w złoto, zaznaczając, że oba aktywa służą jako środki przechowywania wartości. Zwrócił jednak uwagę na fakt, że młodsi inwestorzy zdają się preferować Bitcoin ze względu na jego łatwość w użytkowaniu.

„Mam 76 lat. Posiadam złoto. Byłem zaskoczony, że Bitcoin zaczął tak funkcjonować. Jasne jest, że młodzi ludzie postrzegają go jako magazyn wartości, ponieważ o wiele łatwiej jest z nim zrobić różne rzeczy. Więc osobiście lubię zarówno Bitcoin, jak i złoto. Szczerze mówiąc, nie posiadam żadnego Bitcoina. Ale powinienem – powiedział.

Chociaż sam nie posiada tej kryptowaluty, przyznaje, że jest to inwestycja, której nie powinien był przeoczyć.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze