Kiyosaki przewiduje globalną katastrofę. „Tylko trzy aktywa zapewnią Ci miękkie lądowanie”

W ostatnim czasie amerykański sektor bankowy zdaje się stąpać po cienkim lodzie, wywołując zaniepokojenie wśród ekspertów finansowych. Autor bestsellera „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki, bije na alarm przed nadciągającym kryzysem bankowym. Jako jedyny słuszny „spadochron” skazał na Bitcoina, twierdząc, że tylko on może złagodzić bolesny upadek.

Ekspert: Bitcoin, złoto i srebro to nasze spadochrony

Kiyosaki ostrzega swoich 2,5 miliona obserwatorów na platformie X, że nadejście trudnych czasów dla systemu bankowego i globalnej gospodarki jest nieuniknione. Porównuje aktualny system finansowy do szkoły lotniczej US Navy, gdzie adepci uczą się, jak postępować w awaryjnych sytuacjach. Tymczasem „finansowi przegrani”, czyli w jego mniemaniu nieopierzeni inwestorzy, często nie mają pojęcia, co robić w sytuacji krachu bankowego i ekonomicznego.

Znany ekspert i autor bestsellerów radzi inwestorom „ewakuację”, przewidując, że łagodne lądowanie tym razem nie jest w planach. Podkreśla swoje zaufanie do Bitcoin, złota i srebra jako „spadochronów umożliwiających miękkie lądowanie”. Jego najnowsze ostrzeżenie nadeszło po obawach o powtórkę kryzysu bankowego z 2023 roku. Wówczas upadające instytucje takie jak Silvergate, Silicon Valley i Signature wprowadziły chaos w sektorze, prowadząc do gospodarczych turbulencji w USA.

„BAIL OUT, BAIL OUT, BAIL OUT: W US Navy studenci-piloci uczą się latać i rozbijać samolot. Finansowi przegrani stracą pieniądze, ponieważ nie będą wiedzieć, co zrobić z nimi w obliczu upadku banków i załamania się światowej gospodarki. Przez wiele lat ostrzegałem: „Kupuj złoto, srebro, Bitcoin”. Nie liczymy na miękkie lądowanie. Niestety świat fałszywych pieniędzy się rozpada, a złoto, srebro i Bitcoin są spadochronami do Twojego osobistego miękkiego lądowania” – napisał.

Zobacz także: Miliardy dolarów w kieszeni Kowalskiego dzięki Blockchain? Raport mówi jasno

Tak uważa Kiyosaki. Co na to inni eksperci?

Arthur Hayes, współzałożyciel BitMex, skomentował sytuację New York Community Bank, przewidując jego bankructwo. Wierzy, że cena Bitcoina może osiągnąć 1 milion dolarów. Z kolei Cathie Wood z Ark Invest uważa, że Bitcoin staje się „bezpieczną przystanią”. Wood wierzy także, że cyfrowa waluta przewyższy złoto.

Bitcoin od początku 2024 roku notuje wzrosty, a zatwierdzenie ETFów na Bitcoina przez SEC tylko podsyciło optymizm. Chwilowe obawy wywołały odpływy z Grayscale Bitcoin ETF (GBTC), lecz od tego czasu cena Bitcoina powoli, ale systematycznie rośnie. Według danych CoinGecko BTC zyskał 6% w ostatnich 7 dniach, osiągając cenę 44764,5 dolarów.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
RobZet
RobZet
14 dni temu

Ten system się pewnie kiedyś rozpadnie ale mam wrażenie że ludzie za bardzo pod to się ustawiają i nie potrzebnie tracą czas. Taki rozpadem musi potrwać wiele lat a jakie to ma znaczenie dla naszego portfela co będzie za 20-30 lat

JK
Noble Member
JK(@jk)
14 dni temu
Odpowiedz do  RobZet

Republika Weimarska nawet 20 lat nie trwała, a jaki dobry przykład nam dała.

JanKowalska
JanKowalska
14 dni temu
Odpowiedz do  RobZet

To możliwe. Jak dowód jest Rybiński ( poszukać w necie) około 2010 roku prognozował że zaraz po euro 2012 jak wygasną inwestycje będzie krach. No i co ? Ano nico !

3
0
Dodaj komentarzx