Miliardy dolarów w kieszeni Kowalskiego dzięki Blockchain? Raport mówi jasno

Coinbase w swoim najnowszym raporcie o stanie kryptowalut zwraca uwagę na olbrzymie oszczędności, jakie może przynieść Amerykanom technologia blockchain. Według przedstawionych danych w 2022 roku mieszkańcy USA mogli zaoszczędzić grubo ponad 74 miliardy dolarów na opłatach za transakcje kartą kredytową. W zamian wystarczyłoby jedynie wykorzystać blockchain.

Dziesiątki miliardów nie wyparowałyby z kont, gdyby korzystano z blockchain

Głównym bólem głowy Amerykanów, kiedy przychodzi do finansów, są właśnie opłaty. Coinbase podkreśla, że niemal dwie trzecie obywateli USA chciałoby ulepszeń systemu finansowego. Takich, które uczyniłyby go szybszym, tańszym i bardziej dostępnym. Jeśli chodzi o liczby, to handlowcy wydali w 2022 roku aż 126 miliardów dolarów tylko na opłaty za przetwarzanie transakcji kartą kredytową.

Ponad 70% Amerykanów opowiada się za finansami 2.0 – systemem nakładającym niższe opłaty i działającym błyskawicznie. Blockchain, według Coinbase, ma potencjał, by zrewolucjonizować nie tylko sposób, w jaki płacimy, ale także sposób, w jaki prowadzimy biznes.

– Konsumenci, którzy wychowali się w Internecie, a każdego roku jest ich coraz więcej, również oczekują możliwości przeprowadzania transakcji z szybkością Internetu. Na całym świecie, o każdej porze dnia i nocy, bez pokonywania przeszkód związanych z uczestnictwem w programie lub czekania na godziny pracy — napisano.

Zobacz także ten artykuł: W pięć godzin Solana dała mu zarobić 700 000 dolarów. Jak tego dokonał?

W kierunku przystępniejszego systemu finansowego

Coinbase nie tylko wskazuje na problem, ale także angażuje się w dialog z rządem USA, lobbując za jasnymi regulacjami i większą dostępnością do aktywów cyfrowych. Ciekawostką jest, że wolumen handlu spotowymi ETF-ami na Bitcoina, wprowadzonymi zaledwie miesiąc temu, przekroczył już 30 miliardów dolarów.

W swoim raporcie nie tylko wskazuje na oszczędności, jakie blockchain może przynieść przeciętnemu Kowalskiemu czy (w tym przypadku) Jonesowi. Firma podkreśla również, że nowa technologia to szansa na unowocześnienie i usprawnienie przestarzałego systemu finansowego, który obciąża użytkowników wieloma opłatami i opóźnieniami.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JK
Noble Member
JK(@jk)
15 dni temu

Ponad 70% Amerykanów opowiada się za finansami 2.0 – systemem nakładającym niższe opłaty i działającym błyskawicznie.”

Czyli ponad 70% Amerykanów opowiada się za LN BTC (aka Lightning Network). I pół świata z nimi.

K444
K444
14 dni temu

First you Block then you chain.

2
0
Dodaj komentarzx