Cena Bitcoin przebiła psychologiczne 46 000. Co dalej? Analitycy zgodni jak nigdy!

Bitcoin właśnie przebił pułap 46 000 dolarów. Stało się to po raz pierwszy, odkąd zatwierdzone zostały na niego spotowe ETF-y. W kontekście niedomagań regionalnych banków ten kryptowalutowy gigant znacznie zyskał na wartości, notując imponujący wzrost o 3,7% w ciągu dnia.

Bitcoin leci w górę

Cena Bitcoina przekroczyła magiczną granicę 46 000 dolarów po raz pierwszy od stycznia, kiedy to zatwierdzono fundusze ETF. Otwarte zainteresowanie wzrosło o 11,5% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając wartość 20,2 miliarda dolarów. Stało się tak między innymi dzięki zwiększeniu liczby portfeli trzymających ponad 1000 Bitcoinów – najwyżej od 14 miesięcy. Do tego dochodzą znaczące wpływy do ETFów, które na dzień 8 lutego wynoszą już znaczące 8,05 miliarda dolarów.

Analitycy i obserwatorzy rynku kryptowalut w przyszłość największej kryptowaluty patrzą z optymizmem. Jeden z nich uważa, że przełamanie psychologicznego poziomu 46 000 dolarów może wywołać „eksplozywny ruch” w stronę 50 000 dolarów. Nadchodzący halving Bitcoina, który odbędzie się w kwietniu 2024, może jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, z potencjałem osiągnięcia nowego rocznego szczytu przed końcem marca.

Bitcoin nadal przenika do głównego nurtu kultury po zatwierdzeniu przez ETF. Ostatnio nawet cyfrowe billboardy na Times Square wyświetlają reklamy związane z kryptowalutami.

Zobacz także: Miliardy dolarów w kieszeni Kowalskiego dzięki Blockchain? Raport mówi jasno

Jaka czeka go przyszłość?

ETFy, które debiutowały zaledwie miesiąc temu, są na najlepszej drodze, by prześcignąć MicroStrategy w posiadaniu Bitcoinów. „Bitcoin jest jak deser po konsumpcji każdej innej klasy aktywów na świecie” – komentuje inwestor Fred Krueger.

Następne kroki? Analityk ETF Bloomberg, Eric Balchunas, wskazuje, że na horyzoncie są kolejne fale entuzjazmu inwestorów z Kanady, Europy i Chin. Z kolei James Van Straten, główny analityk Crypto Slate, twierdzi, że każdy spadek Bitcoina będzie tylko chwilowy i ten szybko wróci na ścieżkę wzrostu.

Warto zaznaczyć, że Ethereum również notuje wzrosty, notując zmianę o 1,6% na plus. Jest napędzane optymistycznymi nastrojami rynkowymi i plotkami o decyzji dotyczącej zatwierdzenia ETFu na Ether w maju.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
S R
S R
14 dni temu

Coś nie widać zazdrosnych „cebuloidów” 🙂

1
0
Dodaj komentarzx