Kennedy kupuje Bitcoiny swoim dzieciom! Jak mocno kandydat na prezydenta USA wierzy w siłę BTC?

Robert F. Kennedy Jr., kandydat na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej, potwierdził, że zakupił znaczną ilość Bitcoinów. Jak twierdzi kupił w tym roku już 14 Bitcoinów – po dwie sztuki BTC dla każdego ze swoich siedmiorga dzieci. Tym samym potwierdził swoje przekonanie co do rewolucyjnego potencjału Bitcoina. 

Podczas spotkania Twitter Space, Kennedy stwierdził, że stanął w obliczu krytyki ze strony ekspertów branży kryptowalut i głównego nurtu mediów. W maju, podczas konferencji Bitcoin Miami Conference, Kennedy pozytywnie wypowiadał się na temat Bitcoina, nie będąc jednak jego posiadaczem.

W czasie swojego wystąpienia na konferencji, gdzie ogłosił także, że będzie akceptować dotacje kampanijne w Bitcoinie. Kandydat zaprzeczył jednak posiadaniu jakichkolwiek inwestycji w kryptowalutach. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W odpowiedzi na te zarzuty Kennedy wykazał swoje zaufanie do tej cyfrowej waluty, dokonując osobistej inwestycji:

Tuż po konferencji otrzymałem duży czek i pomyślałem, że dobrze, postawię swoje pieniądze tam, gdzie moje słowa, i więc kupiłem po dwa Bitcoiny dla każdego z moich siedmiorga dzieci

Kennedy ma sześcioro biologicznych dzieci, czterech synów i dwie córki w wieku od 22 do 38 lat. Przypuszczalnie, siódme dziecko pochodzi z ostatniego małżeństwa z aktorką Cheryl Hines, która miała jedną córkę przed ślubem pary w 2014 roku. Kennedy uważa, że Bitcoin stanowi „solidną inwestycję” i może potencjalnie „zmienić świat”.

Zobacz też: Niechciany Putin wykluczony ze szczytu BRICS

Bitcoin jako prezent – Kennedy pomaga w promocji krypto

To pierwszy raz, gdy Kennedy przyznał się do posiadania kryptowaluty. Potwierdza to również przeciek związany z jego deklaracją majątkową. Wynika z niej, że kandydat miał „między 100 001 a 250 000 dolarów” wartości Bitcoinów pod koniec czerwca. Jeśli RFK Jr. zakupił łącznie 14 Bitcoinów za około 26 800 dolarów w dniach po zakończeniu konferencji, jego całkowity stan konta pod koniec czerwca przekroczyłby 380 000 dolarów.

Kennedy przemawiający na konferencji Bitcoin 2023. Źródło: https://bitcoinmagazine.com

W wywiadzie Kennedy potwierdził swoje zamiary wsparcia dolara amerykańskiego za pomocą Bitcoina. Podobnie jak plany zwolnienia tej kryptowaluty z podatku od zysków kapitałowych w przypadku jego wyboru na prezydenta. Mówiąc, że widzi Bitcoina jako środek do przywrócenia innowacji w Ameryce, dodał, że zwolnienia od podatku od zysków kapitałowych dotyczyć powinny tylko mniejszych inwestorów i firm. Tak, aby nie tworzyć gigantycznych zysków dla dużych firm, takich jak BlackRock i Goldman Sachs.

Inwestycja Kennedy’ego stanowi ważny moment w ciągłej narracji o integracji Bitcoina w główny nurt finansów i polityki. Choć długoterminowy zysk z tej inwestycji pozostaje niepewny, poparcie Bitcoina przez Kennedy’ego stanowi znaczący wyraz zaufania w przyszłość tej cyfrowej waluty, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze