Historyczny moment! Kandydat na prezydenta USA będzie przyjmować dotacje w krypto – pierwszy raz w historii

Pierwszy raz w historii kandydat na prezydenta USA zamierza przyjmować dotacje na swoją kampanię wyborczą w kryptowalutach. Robert Kennedy ciepło wypowiada się o krypto oraz przedstawia plan dla Bitcoina.

Robert F. Kennedy Jr. wystąpił po raz pierwszy publicznie jako kandydat na prezydenta na konferencji Bitcoin 2023. Podczas swojego wystąpienia podzielił się własnymi doświadczeniami związanymi z krypto oraz wyraził obawy dotyczące rządowego totalitaryzmu, który może wynikać z wykorzystania tej technologii na całym świecie. Kennedy opisał również, w jaki sposób zamierza chronić prawa użytkowników BTC, jeśli zostanie wybrany na prezydenta.

Kennedy publicznie wyraził swoje poparcie dla Bitcoina już w dwa tygodnie temu (Tweet poniżej), podkreślając jego unikalność i oddzielenie od innych krypto. Zdecydowanie sprzeciwiał się propozycjom administracji Bidena dotyczącym opodatkowania energii zużywanej przez górników. W swoim wystąpieniu zapewnił, że jego administracja będzie wspierać rozwój Bitcoina, a nie stawiać przeszkody w jego rozwoju. Dodatkowo w swojej wypowiedzi na konferencji w Miami podkreślał związek pomiędzy kryptowalutami a demokracją i wolnością.

https://twitter.com/RobertKennedyJr/status/1653808786577010697

Zobacz też: W jakich krajach adopcja kryptowalut jest największa? „Nie są to Stany ani Europa”

Protest kanadyjskich kierowców ciężarówek zwraca uwagę Kennedy’ego na krypto

W trakcie swojego przemówienia kandydat na prezydenta powiedział, że Bitcoin jako technologia wolności zainspirował go po tym, jak dowiedział się o jego wykorzystaniu podczas kanadyjskiego protestu kierowców ciężarówek w zeszłym roku. Wówczas to pokojowi demonstranci, choć nie naruszali żadnego prawa, zostali pozbawieni dostępu do swoich pieniędzy i kont bankowych, a to wpłynęło negatywnie na ich zdolność do operowania swoimi finansami – zarówno w sprawach codziennych jak i np. w kwestii spłacania kredytu. To doświadczenie uświadomiło Kennedy’emu, jak ważne jest posiadanie wolnych środków finansowych.

„Tak jak zróżnicowany biologicznie ekosystem jest odpornym systemem, tak też nasza gospodarka będzie bardziej odporna, jeśli będzie miała zróżnicowaną ekologię walut, a nie tylko jedną, centralnie kontrolowaną. Dziś widzimy, jak kruchy jest nasz nadmiernie scentralizowany system”.

Kennedy przemawiający na konferencji Bitcoin 2023. Źródło: https://bitcoinmagazine.com/

Kennedy wymienił konkretne kroki, jakie jego administracja podejmie w celu wspierania innowacji związanych z Bitcoinem w Stanach Zjednoczonych. Po pierwsze, będzie bronił prawa do samokontroli aktywów cyfrowych. Po drugie, będzie dążył do umożliwienia obywatelom uruchamiania węzłów w domu (tzw. nodes), co zapewnia decentralizację sieci Bitcoina. Po trzecie, opowiadał się za neutralnymi regulacjami energetycznymi, które nie faworyzują żadnej konkretnej branży. Po czwarte, zapowiedział, że będzie dążył do utrzymania Stanów Zjednoczonych jako globalnego centrum dla Bitcoina i innych krypto, a także będzie zwalczał wrogość rządu wobec tej branży. Dodatkowo ogłosił, że zamierza przyjmować dotacje i darowizny na swoją kampanię prezydencką, w formie kryptowalut wykorzystując do tego celu Lightning Network. Jest to pierwszy taki przypadek na wysokim stanowisku urzędniczym w historii USA.

Kennedy wyraził także swoje zainteresowanie sprawą osób takich jak Ross Ulbricht, założyciel Silk Road, który został skazany na podwójny wyrok dożywocia w 2013 roku. Zadeklarował, że przyjrzy się tym przypadkom i rozważy możliwość ułaskawienia osób ściganych zarówno za rzeczywiste przestępstwa, jak i za manipulację kryptowalutami.

Robert F. Kennedy Jr. – prawnik, działacz ekologiczny i autor, urodzony w 1954 roku. Jest synem Roberta F. Kennedy’ego, byłego senatora i prokuratora generalnego a jego wujem był były prezydent Stanów Zjednoczonych, John F. Kennedy. Kennedy zdobył rozpoznawalność dzięki swojej pracy na rzecz ochrony środowiska, szczególnie w zakresie walki z zanieczyszczeniem wody i powietrza. Jest założycielem organizacji Waterkeeper Alliance oraz pełnił funkcję głównego prawnika organizacji Natural Resources Defense Council. Wielokrotnie nagradzany za jego prace i publikacje dotyczące ochrony środowiska. Kandydat Parti Demokratów na prezydenta USA w wyborach w 2024 roku.

Całe wystąpienie kandydata na prezydenta można znaleźć tutaj.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze