Intel zainwestował 800 000 USD w akcje Coinbase

Firma Intel kupiła akcje Coinbase (COIN) za około 800 000 USD.

Powyższe doniesienia podała redakcja Barron’s, na podstawie raportu złożonego w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Zgodnie z treścią formularza 13F przedłożonego SEC 26 czerwca 2021 r., Intel posiada 3014 akcji zwykłych klasy A firmy Coinbase Global Inc. W raporcie podkreślono inne inwestycje w akcje , których dokonał Intel. Chodzi o akcje takich firm, jak chociażby Maxlinear Inc. (MXL), Shift4 Payments Inc. (FOUR) i McAfee Corp (MCFE).

Intel jest właścicielem aktywów inwestycyjnych o wartości przekraczającej 100 milionów dolarów. W związku z tym przedsiębiorstwo musiało ujawnić te inwestycje Komisji. W dokumentach złożonych do SEC spekuluje na temat możliwości, jakoby Intel mógł dokonać zakupu akcji, zanim jeszcze spółka Coinbase zadebiutowała na rynku publicznym w kwietniu 2021 roku.

Intel interesuje się technologią aktywów cyfrowych od lat

Chociaż jest to pierwsza poważna inwestycja Intela w firmę związaną z kryptowalutami, producent chipów od lat interesuje się bitcoinem, kryptowalutami i technologią blockchain. W 2019 roku firma złożyła wniosek o patent na wydobywanie bitcoinów.

W dokumencie przedstawionym Urzędowi Patentów i Znaków Towarowych USA opisano „system na chipie (SOC)”, który optymalizuje zużycie energii przez górników BTC. Firma otrzymała patent.

Oprócz tego, w oficjalnym wpisie na blogu Intel opisał podstawową technologię wspierającą Bitcoin. Firma zwróciła uwagę, że jej technologię można zastosować w wielu sektorach biznesowych:

„Wartość blockchain polega na jego zdolności do zapewnienia bezpiecznej platformy wymiany przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i złożoności transakcji poprzez wyeliminowanie potrzeby pośredników i weryfikacji przez osoby trzecie. Blockchain może nie tylko przetransformować procesy wymiany aktywów i danych, ale także wpłynąć na zmiany w zakresie procesów biznesowych, handlu, systemów gospodarczych i społecznych.”

Jak radzą sobie akcje Coinbase?

13 maja tego roku Coinbase opublikowała swój kwartalny raport finansowy. Platforma przekroczyła oczekiwania wszystkich, osiągając 462 miliardy dolarów wolumenu obrotu. W rezultacie cena COIN wzrosła z najniższych 200 USD do prawie 300 USD.

W raporcie wykazano również wzrost popytu instytucjonalnego na kryptowaluty, głównie bitcoin (BTC) i ethereum (ETH).

„BTC i ETH nadal stanowią ~50% naszego wolumenu obrotu. Pozostałe 50% to długi ogon wszystkich pozostałych aktywów. Żadne z aktywów typu long tail nie stanowi więcej niż 10% naszego wolumenu obrotu.”

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, akcje spółki Coinbase (COIN) wyceniane są a Nasdaq na poziomie 261,25 dolarów:

akcje coinbase
wykres ceny COIN; źródło: link

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze