Kolejna giełda krypto na celowniku SEC. Kogo jeszcze dojedzie rząd USA?

Wiele wskazuje na to, że ciemne chmury gromadzą się na horyzoncie Coinbase (COIN). Analityk Berenberg, Mark Palmer, sugeruje, że niedawne działania amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko Binance mogą zapowiadać to, co czeka również tę giełdę krypto.

SEC kontra Binance. Coinbase następne w kolejce?

SEC oskarża Binance oraz jego CEO, Changpenga „CZ” Zhao, o oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci tokena BNB i stabilnej monety Binance, BUSD. Dodatkowo, SEC twierdzi, że usługa stakingu oferowana przez Binance narusza prawo dotyczące papierów wartościowych. W wyniku tego działania, krypto rynki doświadczyły spadków – Coinbase zamknął sesję spadkiem o około 9.1% do 58.71 dolarów.

Palmer zauważa, że detale tej sprawy przypominają te z wcześniejszych spraw przeciwko giełdom Bittrex i Kraken. Jego zdaniem, te sprawy – jeśli połączymy kropki – mogą zapowiadać działania, które prawdopodobnie zostaną podjęte przeciwko Coinbase.

Może Cię również zainteresować: Katar w ogniu krytyki. Przymykają oko na pranie pieniędzy przez kryptowaluty?

Kolejna krypto giełda zagrożona?

Już w marcu, Coinbase otrzymało ostrzeżenie od SEC, że może wkrótce doświadczyć konsekwencji związanych z listowaniem potencjalnie niezarejestrowanych papierów wartościowych. Palmer szacuje, że co najmniej 37% netto przychodów firmy mogłoby być zagrożonych, gdyby SEC skierowało swoją uwagę na operacje handlu tokenami i stakingu.

Ale co z przyszłością Coinbase? Analityk zwraca uwagę, że inwestorzy powinni skupić się na tym, czy będzie ona w stanie skutecznie zmienić swój model biznesowy. To w przypadku, jeśli zmuszeni byliby ograniczyć lub zaprzestać dużej części swojej działalności w USA w wyniku działań SEC.

Coinbase to nie tylko jedna z najpopularniejszych platform do handlu kryptowalutami na świecie. To również jedna z najważniejszych firm w sektorze blockchain. Od swojego powstania w 2012 roku stała się nie tylko domem dla milionów traderów kryptowalut. Niewątpliwie jest także pionierem w dziedzinie innowacji kryptograficznych.

Zdaniem Palmera, bieżące wydarzenia mogą stanowić ważny punkt zwrotny. Czy uda im się przepłynąć przez te burzliwe wody, czy zostaną zmuszeni do porzucenia części swojej działalności? Czas pokaże.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze