Nadchodzi nowy szał w krypto? Polowanie na „rzadkie Satoshi” rozpoczęte

W świecie krypto zawsze znajdzie się miejsce na nowe, ekscytujące trendy. Pamiętacie gorączkę związaną z BTC-20 i szaleństwo związane z tworzeniem memecoinów? Teraz na horyzoncie wyłania się nowa moda – to polowanie na „rzadkie Satoshi”.

Nowa krypto moda: polowanie na rzadkie Satoshi

5 czerwca, wpływowy twórca i deweloper związany z Ordinal, „Leonidas”, ujawnił, że „po kolei, giełdy i górnicy obudzą się i zrozumieją, że kontrolują ogromne obszary rynku rzadkich satoshi. Ta ruchoma fala dopiero się zaczyna.”

Według danych z Ord.io, zimny portfel Binance zawiera 1,28% wszystkich BTC, co przekłada się na 24,8 biliona satoshi. Z tej liczby, trzy są uważane za „rare” (rzadkie), a 12,394 za „uncommon” (niezwykłe).

Rozpoczęło się już intensywne poszukiwanie tych unikalnych satoshi. Inwestor w Bitcoin, „Trevor.btc”, skomentował: „Musisz zacząć polować na rzadkie Sats teraz, zanim Binance ogarnie się (jeśli jeszcze tego nie zrobili). Giełdy i górnicy na pewno je zmonopolizują, kiedy tylko się zorientują.”

Może Cię zainteresować: Katar w ogniu krytyki. Mocarstwo przymyka oko na pranie kryptowalut?

Indeks Rzadkości Rodarmora: definiowanie „rzadkości”

Twórca protokołu Bitcoin Ordinals, Casey Rodarmor, zaproponował również metodę identyfikacji specjalnych satoshi. Wykorzystuje ona naturalne, zaprogramowane zdarzenia w ewolucji Bitcoina i twierdzi, że „pierwsze” satoshis są wyjątkowo szczególne.

Według niego, do kategorii rzadkości należą: Common (Zwykłe), Uncommon (Niezwykłe), Rare (Rzadkie), Epic (Epickie), Legendary (Legendarnie), i Mythic (Mityczne) – wszystko to składa się na tak zwany „Indeks Rzadkości Rodarmora”.

„Profesjonalni łowcy Sat”, jak nazywa ich Trevor.btc, już rozpoczęli swoje poszukiwania, przesyłając duże ilości BTC tam i z powrotem do giełd, a następnie sprawdzając, czy BTC zawiera jakiekolwiek rzadkie sats.

Czy polowanie na rzadkie Satoshi stanie się następnym wielkim szaleństwem w świecie kryptowalut? Czas pokaże. Ale jedno jest pewne – świat krypto nigdy nie przestaje nas zaskakiwać swoją niekończącą się kreatywnością. Kto wie, jakie skarby jeszcze czekają na odkrycie w głębinach kryptowalutowego, nieprzebranego w swoim bogactwie, oceanu?

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze