Influencer pozwał znaną giełdę krypto. Domaga się $16 milionów!

Evan Luthra, wpływowy ekspert w świecie krypto, podjął kroki prawne przeciwko giełdzie Bitget. Zarzuca jej zamrożenie swojego konta po wprowadzeniu nowej kryptowaluty.

Krypto influencer manipulował rynkiem?

W marcu Luthra próbował wypłacić około $200,000 w Tether z Bitget. Spotkał się jednak z zasłoną milczenia i brakiem wyjaśnień, dlaczego jego środki zostały zablokowane. Sprawa ma związek z projektem Reel Star, w którym Luthra był doradcą. Jako część wynagrodzenia otrzymał tokeny Reel (REELT). Po ich wprowadzeniu na Bitget, Luthra sprzedał 1,3 miliona tych tokenów, co skutkowało zawieszeniem jego konta.

Giełda Bitget twierdzi, że napotkała próby manipulacji rynkiem przez grupę traderów. Chociaż Luthra przyznał się do sprzedaży tokenów, nie dostarczył dostatecznie zadowalającego wyjaśnienia swojego postępowania. Broni się on, wskazując na rzekome pozwolenie od współzałożyciela Reel Star, Navdeepa Sharmy.

Teraz jego oczekiwania są bardzo konkretne. Evan Luthra domaga się odszkodowania w wysokości 16 milionów dolarów oraz zwrotu zablokowanych $200,000. Twierdzi, że Bitget niesprawiedliwie zareagowało, skoro tokeny uzyskał w całkowicie legalny sposób. Giełda zapewnia, że jej działanie jest uzasadnione ochroną użytkowników. Z kolei społeczność krypto jest podzielona. Część stoi po stronie Luthry, krytykując scentralizowane giełdy, inni w tej sprawie popierają Bitget.

Zobacz także: Shibarium rozczarowało, ale wieloryby Shiba Inu nie śpią. 15 bilionów poszło w ruch!

Luthra posypuje głowę popiołem

Kwestia stała się chodliwym tematem także wśród znanych postaci ze świata krypto. Swoją opinię wygłosił nawet znany Changpeng Zhao, CEO Binance. Z kolei Luthra podkreśla, że był jedynie odbiorcą tokenów, a nie częścią zespołu związanego bezpośrednio z projektem.

W rzeczywistości influencer zatrudnił się jako doradca Reel Star, startupu opracowującego aplikację społecznościową dla twórców. W ramach wynagrodzenia zaproponowano mu Reel Token (REELT), token użytkowy projektu.

Bitget to platforma wymiany kryptowalut, która oferuje różne usługi, w tym handel kontraktami futures na kryptowaluty. Założona w 2018 roku, szybko zyskała popularność, zwłaszcza w Azji. W październiku 2022 ich ambasadorem został jeden z najlepszych piłkarzy w historii – Lionel Messi.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze